Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Bytów


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Wybierz kryteria fitrowania:
4 listopada 2019
Gmina Bytów w ramach umowy dotacji nr WFOŚ/D/II-7.S/47/2016 z dn. 13 kwietnia 2016 r. zrealizowała zadanie pn.: Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Bytów.


27 listopada 2017
W październiku bieżącego roku został zakończony drugi cykl zabiegów zwalczania Barszczu Sosnowskiego na wybranych terenach w gminie Bytów. Usługa jest wykonywana w ramach zadania wieloletniego (2016-2019) pn.; „Likwidacja Barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Bytów” realizowanego w ramach Konkursu na zadania z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


10 czerwca 2016
Pomimo domniemania błędów wynikających z metodologii zbioru danych stwierdza się jako bardzo prawdopodobne, że następuje szybki, wykładniczy wzrost liczby stanowisk kaukaskich barszczy w Polsce (Sachajdakiewicz, Mędrzycki 2014). Zarówno barszcz Sosnowskiego, jak i barszcz Mantegazziego są obecnie zaliczane do zadomowionych gatunków inwazyjnych (Gatunki obce w Polsce: Heracleum sosnowskyi Manden., Heracleum mantegazzianum Sommier & Levier).


13 kwietnia 2016
13 kwietnia 2016 r. zwarto umowę dotacji pomiędzy WFOŚiGW w Gdańsku, a gminą Bytów na dofinansowanie realizacji zadania pn. Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Bytów.


4 kwietnia 2016
Poniżej dokumentacja fotograficzna obrazująca wykonanie prac na rzecz likwidacji barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Bytów.


Liczba odwiedzin: 602
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij