Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Markaryd


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Herb miasta Markaryd 13 lipca 1996 r., z okazji 650-lecia naszego miasta, Burmistrz Gminy Markaryd i Burmistrz Bytowa podpisali porozumienie o przyjacielskiej wymianie zawarte pomiędzy gminą Bytów a gminą Markaryd. Wyżej wymieniona umowa zakładała działania na rzecz obustronnej wymiany wiedzy i doświadczenia w takich dziedzinach jak: sprawy techniczne, komunalne, ochrona środowiska i szkolenia. Celem tej przyjacielskiej wymiany jest tworzenie warunków do kontaktów między przedsiębiorstwami i organizacjami, jak również aktywne wspieranie rozwoju kultury.

Ważnym wydarzeniem w tworzeniu polityki zagranicznej były uroczystości 650-lecia miasta. W trakcie jubileuszu gościliśmy delegację z Markaryd, która składała się z 31 osób. W skład delegacji weszli: politycy, urzędnicy, dziennikarze i zespół muzyczny. W 1997 roku Zarząd Miejski aktywnie włączył się w organizację Dni Kronebergu (Szwecja). W Bytowie zorganizowano zawody sportowe oraz seminarium dotyczące utylizacji odpadów i oczyszczania ścieków. Radna Rady Miejskiej w Bytowie reprezentowała gminę w szkoleniu radnych kobiet zorganizowanym w Szwecji poprzez Sejmik Samorządowy i Związek Gmin Okręgu Kroneberg (Szwecja). W ramach współpracy Gmina Markaryd przekazała wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Bytów. Przedstawiciele samorządu gminy Markaryd uczestniczyli 01.09.2001 r. w otwarciu nowej szkoły podstawowej w Bytowie, dzięki czemu szkoła otrzymała zestaw komputerowy.

Markaryds kommun
Box 74
285 22 Markaryd
Tel. 0433-720 00
fax 0433-168 61
http://www.markaryd.se/
Wybierz kryteria fitrowania:
19 stycznia 2022
Automobilklub Bytowski podczas swojego 3. Rajdu odwiedzili Markaryd, który był jednym z punktów na ich 6-dniowej trasie.


13 września 2021
W dniach 8-11 września 2021 r. w Bytowie odbyła się wizyta studyjna, realizowana w ramach projektu pn. Międzynarodowo o migracji w samorządach.


8 września 2021
W ramach projektu „Międzynarodowo o migracji w lokalnych samorządach” finansowanego ze środków Programu Europa dla Obywateli, Działanie: Sieci miast odbędą się 4 wydarzenia (dwa w Bytowie, na Rugii oraz w Markaryd).


23 maja 2017
W dniach 18-21 maja 2017 r. w Bytowie gościliśmy delegację z miasta partnerskiego Markaryd w Szwecji. Celem tegorocznej wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie polityki społecznej ze szczególnym uwzględnieniem działań prowadzonych na rzecz osób starszych w partnerskich gminach. Bytów odwiedził już po raz trzeci burmistrz Markaryd – Bengt Germundsson. Towarzyszyły mu osoby zajmujące się realizacją polityki senioralnej w Szwecji.


20 października 2016
W tym roku przypada 20-lecie jubileuszu partnerstwa pomiędzy miastami partnerskimi: Markaryd i Bytów. Z tej okazji władze gminy Markaryd zaprosiły delegację z Bytowa do udziału w podsumowaniu dotychczasowej współpracy oraz wypracowaniu jej dalszych kierunków.


19 października 2016
18 osobowa grupa uczniów z bytowskich szkół (Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących) w dniach 22-25.05.2014 r. uczestniczyła w międzynarodowej wymianie młodzieży w Markaryd (Szwecja).


19 października 2016
Po raz drugi, uczniowie bytowskich szkół, Gimnazjum nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących, wezmą udział w międzynarodowej wymianie młodzieży. Zaproszenie otrzymali od władz samorządowych partnerskiego miasta Markaryd w Szwecji.

19 października 2016
W dniach od 15 do 17 października 2010 r. delegacja gminy Bytów z partnerską wizytą gościła w szwedzkim mieście Markaryd. Bytów reprezentowali: Lucyna Rakowicz, wiceburmistrz, Krzysztof Stępień, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pracownik Urzędu Miejskiego d/s współpracy partnerskiej.


19 października 2016
Burmistrz Miasta Ryszard Sylka wraz z zastępcą Leszkiem Waszkiewiczem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Wiczkowskim w dniach 24-27 maja wzięli udział w uroczystych obchodach 700-lecia partnerskiego miasta Markaryd w Szwecji. W jubileuszu uczestniczył również Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca ,,Bytów”.Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele miasta Pelkana z Finlandii.


19 października 2016
Podczas uroczystości Jubileuszu 660-lecia Miasta Bytowa w dniach 7-09 lipca 2006 r. mieliśmy zaszczyt gościć delegację z Markaryd w Szwecji w składzie: Jorgen Johansson- Przewodniczący Rady Gminy w zastępstwie Bengta Germundssona- Burmistrza Markaryd, Ingrid Sundmann - Wiceprezes Rady Powiatu oraz Ulrik Starck - Kierownik Kultury, Turystyki i Sporu


1 | 2 Następna strona
Liczba odwiedzin: 2389
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij