Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Wydarzenia związane z wręczeniem odznaki

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sesja Rady Miejskiej w Bytowie – 13 lipca 2019 r.

16 lipca 2019
Tradycyjnie, już trzeci raz z rzędu, podczas Dni Bytowa, jednym z najważniejszych wydarzeń było wręczenie Odznak Honorowych Gminy Bytów dla zasłużonych na rzecz gminy Bytów. Wręczenie odznak odbyło się na sesji Rady Miejskiej w Bytowie w dniu 13 lipca 2019 r., która odbyła się z okazji Dni Bytowa, święta upamiętniającego 673. rocznicę nadania praw miejskich dla Bytowa.
Sesję rozpoczęto odegraniem hejnału Bytowa przez Orkiestrę Dętą Bytowskiego Centrum Kultury pod przewodnictwem Jana Steca.

Następnie Krzysztof Stępień wygłosił referat pt. „Bytowskie legendy i podania” nawiązując do święta Bytowa: „Dziś Miasto i jego mieszkańcy obchodzą 673. rocznicę nadania Bytowowi praw miejskich. Kolejne Dni Bytowa to liczne wydarzenia kulturalne, sportowe, okazja do spotkań – czas zabawy i relaksu. A gdyby tak zapytać przy tej okazji mieszkańców, skąd wzięła się nazwa naszego miasta? Mógłby być problem z udzieleniem odpowiedzi”. 

Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka podziękował wszystkim wyróżnionym Odznaką Honorową Gminy Bytów za zasługi na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny, które są szczególne, wyjątkowe i ponadprzeciętne, wynikające z pasji i zamiłowania do pracy i do miejsca, czy też działalności zawodowej: „Zawsze ceniłem sobie w Was Waszą pracowitość i oddanie wspólnej sprawie, ale nade wszystko widzę w Was ludzi, którzy mimo różnego miejsca urodzenia i mimo różnych więzi rodzinnych w kraju i za granicą polubiliście to miasto i całą naszą ziemię bytowską w sposób szczególny” oraz złożył życzenia: wszystkim odznaczonym, mieszkańcom gminy Bytów jak i licznie przybyłym gościom:
„Przede wszystkim życzę Wam wielu miłych wrażeń podczas udziału w licznych koncertach, zabawach, turniejach i wystawach. Wierzę, że Państwa indywidualne, osobiste sukcesy jak i te wspólne, czyli sukcesy Waszych rodzin, firm, organizacji czy też instytucji uatrakcyjniają nasze miejsce, a tym samym dają nam wiele radości i satysfakcji”.

Osoby, które zostały wyróżnione Odznaką Honorową Gminy Bytów:
  1. Brygida Pakulnicka – była nauczycielka SP w Rekowie oraz opiekunka ekspozycji Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie,
  2. Małgorzata Ryś-Kiełtyka – doktora nauk historycznych i nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie,
  3. Ksiądz Roman Malinowski – proboszcza Parafii Grekokatolickiej pw. św. Jerzego w Bytowie i nauczyciela religii w SP nr 5 w Bytowie,
  4. Kazimierz Smantek – Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Bytowie oraz działacza na rzecz poprawy poziomu funkcjonowania jednostek OSP w gminie Bytów.
Przed uroczystym wręczeniem odznak dla ww. zostały odczytane przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytowie akty nadania odznak. Zasługi osób odznaczonych zaprezentowali kolejno: Tomasz Sieimński – Dyrektor Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, Maria Prądzińska – wyróżniona Odznaką Honorową Gminy Bytów (w I edycji), Andrzej Hrycyna i Joanna Piekarska – Kierownicy UM w Bytowie.
Następnie zostały wręczone odznaki przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytowie Jana Tredera oraz burmistrza Bytowa Ryszarda Sylkę przy głośnych fanfarach wygrywanych przez Orkiestrę Dętą Bytowskiego Centrum Kultury.

Dni Bytowa od wielu lat są doskonałą okazją do spotkań w ramach współpracy partnerskiej z miastami siostrzanymi. W roku bieżącym zaszczyciły nas delegacje: z Taurogów (Litwa) - miasta partnerskiego Gminy Bytów oraz delegacja z Horochowa (Ukraina) współpracująca ze Starostwem Powiatowym w Bytowie, która uświetniła sesję tradycyjnymi pieśniami ukraińskimi.

Liczba odwiedzin: 234
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij