Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Bycio herbu Kasztan. U Wojsława (2021)


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
W szóstej części przygód Bycia Herbu Kasztan, nasi podróżnicy: Bycio i Ania udają się maszyną czasu do wioski ziół i kwiatów, miejsca pełnego pasji i rozrywki. Tutaj odkryjecie moc ziół, które można spotkać na każdym kroku, poznacie stare, niekiedy zapomniane już rzemiosła. Czeka tu na Was ponad 650 letni mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka, którego urodziny są największą imprezą kulturalną, hucznie obchodzoną co roku.
 
Okaże się, że również WY drogie dzieci możecie przyczynić się do ocalenia słowiańskiej i kaszubskiej kultury. Zbierając legendy, przepisy kulinarne, odtwarzając stare umiejętności, zwyczaje i obrzędy, używając gwary. Pamiętając o przeszłości naszych rodziców, dziadków, pradziadków, przypominamy sobie oraz ludziom z którymi jesteśmy na co dzień, naszą lokalną historię.

Pliki do pobrania:

Liczba odwiedzin: 176
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij