Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

37. Stanisław Marmołowski


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Stanisław Marmołowski jest bytowianinem od urodzenia. W Bytowie realizował też swoją karierę społeczno – zawodową.

W latach 1994 – 1998 oraz w latach 2002 – 2006 pełnił funkcję burmistrza Bytowa. Pięciokrotnie sprawował też mandat radnego. W kadencji 1994 – 1998, 2006 – 2010 i 2010 – 2014 był radnym Rady Miejskiej w Bytowie, a w kadencji 1998 – 2002 i 2014 – 2018 radnym Rady Powiatu Bytowskiego. Obecnie jest dyrektorem i współwłaścicielem Prywatnego Centrum Edukacyjnego ,,Marmołowski” w Bytowie.

Na wizerunku miasta i gminy Bytów w sposób szczególny zaznaczył swoją aktywność poprzez rozbudowę i modernizację obiektów oświatowych, kontynuację programu budowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz rozbudowę sieci gazowniczej.

Stanisław Marmołowski był inicjatorem opracowania pierwszej Strategii Rozwoju Gminy, która stała się na wiele lat planem działania dla kolejnych władz samorządowych. W okresie swojej drugiej kadencji Stanisław Marmołowski rozpoczął proces rewitalizacji miasta, który zaowocował zagospodarowaniem Placu Garncarskiego i części ul. Wojska Polskiego w Bytowie. Dodajmy, że proces ten jest z powodzeniem kontynuowany do chwili obecnej. Starał się również sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości poprzez stwarzanie uwarunkowań ułatwiających realizację nowych inwestycji pod usługi i produkcje. Realizacja polityki ożywienia gospodarczego, rozpoczęta w roku 1990 była konsekwentnie kontynuowana przez obydwie kadencje sprawowania funkcji Burmistrza Bytowa.
 

Liczba odwiedzin: 228
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij