Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

36. Lilianna Grosz


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Lilianna Grosz to osoba, która swoim zaangażowaniem i konsekwentną pracą znacząco wpisała się w historię Bytowa ostatnich lat. Pracując od 1998 roku w Urzędzie Miejskim w Bytowie i od 2008 roku w Bytowskim Centrum Kultury, systematycznie pozyskiwała dodatkowe środki na zadania związane z promocją miasta jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Kompetencje zawodowe jak i niezaprzeczalny talent organizacyjny sprawiły, że przygotowywała i realizowała wiele ważnych wydarzeń, uroczystości i imprez promujących nasze miasto: Dni Bytowa, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Prezentację Miast oraz wiele imprez okazjonalnych.

Lilianna Grosz oprócz pracy zawodowej, wiele czasu poświęca na działalność społeczną. Od wielu lat jest aktywną członkinią bytowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, pełniąc jednocześnie funkcję prezesa w dwóch kadencjach 2007 – 2010 i 2010 – 2013  oraz zasiadając w Radzie Naczelnej tej organizacji. Zrealizowane pod jej nadzorem imprezy i przedsięwzięcia sprawiły, że Bytów stał się ważnym miejscem na kulturotwórczej mapie Kaszubskiego Pomorza. Do tej pory wspominany jest IX Zjazd Kaszubów w Bytowie jako jeden z najefektowniejszych zjazdów w najnowszej historii kaszub. Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży, Kaszubska Sobota czy też edukacyjne wędrówki po Kaszubach cieszą się popularnością nie tylko wśród mieszkańców Bytowa.

Lilianna Grosz od 2005 roku pełni również funkcję prezesa w Fundacji Partnerstwo Dorzecza Słupi, które w 2014 zmieniło nazwę na Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecza Słupi. Była inicjatorką i moderatorką wielu projektów i wydarzeń wzmacniających pozycję gospodarczą i społeczną podmiotów skupionych wokół organizacji, w której w latach 2007-2020 zadysposponowano na rozwój regionu bytowsko – słupskiego kwotę ok. 37 mln zł. Zrealizowano ok. 600 projektów, w tym na terenie naszej gminy przyczyniając się do rozwoju lokalnej kultury, wzmacniania rangi organizacji pozarządowych, tworzenia nowych miejsc pracy, poprawy jakości życia w szczególności na terenach wiejskich.

 
 

Liczba odwiedzin: 566
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij