Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

27. Brygida Pakulnicka


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Pani Brygida Pakulnicka w latach 1968 – 1977 wykonywała zawód nauczyciela w Szkole Podstawowej w Rekowie. W latach 1978 – 1987 uczyła w Szkole Podstawowej w Płotowie. Po przejściu na emeryturę pełni funkcję opiekuna ekspozycji w Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie do dziś.

Praca pani Brygidy Pakulnickiej na rzecz Muzeum Szkoły Polskiej jest niezwykle istotna i ważna nie tylko dla Muzeum, ale dla Gminy Bytów. Muzeum Szkoły Polskiej od początku swojego istnienia było miejscem szczególnym. Działalność Muzeum polegała i polega do dziś na elastyczności w zakresie dostępności zwiedzających i możliwościach dostosowania się do aktualnych potrzeb turystycznych. Z tego też powodu jednoosobowe pełnienie obowiązków przez Brygidę Pakulnicką, związanych z obsługą Muzeum, wiąże się z dużymi wyrzeczeniami osobistymi, polegającymi na poświęcaniu własnego wolnego czasu na świadczenie pracy. Dzięki pani Brygidzie każdy zwiedzający, każdy turysta może praktycznie o każdej porze dnia zwiedzić Muzeum, co jest bezsprzecznie wielkim atutem płotowskiego muzeum. Dzięki tej nielimitowanej czasowo dostępności instytucji, jest ona bardzo chętnie odwiedzana, co zważywszy na treści patriotyczne, które przekazuje za pośrednictwem opiekuna – czyni to miejsce szczególnym, a samego opiekuna niezastąpionym.

Nadto, Brygida Pakulnicka sama organizuje ruch turystyczny, oprowadza wycieczki, ale też gości indywidualnych po ekspozycji. Z racji nauczycielskiej przeszłości ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą. Dziś Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie kojarzone jest powszechnie z Brygidą Pakulnicką, która dobrze służy zarówno Muzeum, jak i całej Gminie Bytów.

Liczba odwiedzin: 146
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij