Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

25. Jan Stec


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
W roku 2015 obchodził 50-lecie pracy zawodowej, związanej z kształceniem muzycznym dzieci i młodzieży Ziemi Bytowskiej. Przez cały ten okres ściśle związany z działalnością Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Bytów”, który w bieżącym roku obchodzi 72 lata istnienia, będąc w nim muzykiem, aranżerem i kierownikiem.

W ramach pracy w Bytowskim Centrum Kultury w Bytowie:
  • prowadzi indywidualną naukę gry na keyboardzie, trąbce i perkusji,
  • prowadzi zajęcia z solistami, zespołami wokalnymi - GAMES i instrumentalnymi - BIG BAND,
  • kieruje Młodzieżową Orkiestrą Dętą.
Wykształcił i wychował wiele pokoleń bytowiaków -  muzyków i miłośników muzyki. Jego uczniowie są dziś znamienitymi wirtuozami, koncertującymi na scenach krajowych i światowych, m.in. dr hab. prof. Jerzy Główczewski – saksofon, Wykładowca Katedry Twórczości i Interpretacji Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, czy Jerzy Jeszke – śpiewak musicalowy o międzynarodowej renomie.  

Za swoją działalność zawodową i społeczną wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany przez instytucje kultury, samorząd i władze centralne, m.in. za szczególne osiągnięcia na rzecz Kultury Polskiej w 2016 r. otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Liczba odwiedzin: 416
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij