Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

19. ks. Krzysztof Szary


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Ksiądz Krzysztof Szary pochodzi z Radomia, do Bytowa przybył jako Filipin w 1973 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął w 1979 roku.

Od samego początku włączył się w aktywną posługę parafialną – najpierw przy kościele Św. Katarzyny w Bytowie a następnie przy nowo wybudowanym - dzięki jego osobistemu zaangażowaniu - kościele Św. Filipa Neri w Bytowie.

Z dużym powodzeniem integruje wspólnotę parafialną wokół życia kościoła, wychodząc też często z niekonwencjonalnymi pomysłami pomocy społecznej, adresowanej do wszystkich, którzy jej potrzebują.

Jest inicjatorem powstania jednej z najprężniejszych organizacji pożytku publicznego działającej od wielu lat, tj. Stowarzyszenia „Nazaret” im. Św. Filipa Neri w Bytowie. Organizacja ta z inspiracji księdza Krzysztofa Szarego realizuje szereg trudnych zadań publicznych w partnerstwie z instytucjami samorządowymi.

Działalność ks. Krzysztofa, dotyczy jednak nie tylko spraw gospodarczo-administracyjnych parafii, ale także różnorakich form duszpasterstwa. W 1989 roku zainicjował I Pielgrzymkę Biegową na Jasną Górę, która jest najstarszą tego typu wyprawą w kraju. Jest również przewodnikiem duchowym corocznej Pielgrzymki Maratońskiej Bytów – Sianowo.

Jest współorganizatorem wielu akcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których jednym z celów jest wytworzenie wśród społeczeństwa gminy Bytów poczucia bezpieczeństwa.

Swoją postawą duchową, obywatelską i moralną zyskał powszechny szacunek i uznanie w społeczności nie tylko Bytowa, za co został uhonorowany „Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa” w 2015 oraz Brązowym Krzyżem Zasługi w 2016 roku.  


 
Liczba odwiedzin: 157
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij