Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Winona

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wymiana młodzieży Winona - Bytów

20 października 2016
W piątek 3 lipca 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Bytowie odbyło się spotkanie burmistrza Bytowa z uczestnikami wymiany młodzieży, prowadzona pomiędzy miastami partnerskimi Bytów – Winona (USA).

Młodzież z Winony reprezentowały cztery dziewczyny, które przez miesiąc będą przebywały u dwoje uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie i dwojga uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie.


Współpraca Bytowa z Winoną rozpoczęła się na przełomie 2004/2005 roku i do dnia dzisiejszego owocnie się rozwija, czego najlepszym przykładem jest tegoroczna wizyta młodzieży z Winony. Ideą wymiany młodzieży polsko-amerykańskiej jest zawiązanie trwałych przyjaźni pomiędzy uczestnikami, doświadczenie innej kultury, poznanie historycznych miejsc oraz doświadczenie codzienności życia w Polsce.


Burmistrz podziękował bytowskiej młodzieży i jej rodzinom za przyjęcie gości zza granicy, wyrażając szerokie poparcie dla tego rodzaju inicjatyw.


W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów przyjmujących gości oraz dyrektorzy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Na koniec spotkania burmistrz życzył młodzieży wspaniałych przeżyć oraz niezapomnianych wrażeń z miesięcznego pobytu w Polsce.


Liczba odwiedzin: 761
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij