Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Turniej tenisa z 9 września

12 września 2017
W sobotę, 9 września 2017 r. rozegrano drugi w tym roku turniej tenisa w kat. Open. Wystartowało 12 osób. W turnieju zagrało aż 4 zawodników, którzy w latach ubiegłych zwyciężali w tym turnieju, przez co rywalizacja stała na wysokim i wyrównanym poziomie.
Po ponad 5 godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę. Dość nieoczekiwanie wygrał najbardziej doświadczony ze wszystkich uczestników pan Wojciech Formela ze Stężycy. W finale pokonał zwycięzcę turnieju z września 2015 r. Mateusza Jereczka z Lipuskiego Towarzystwa Tenisowego. Trzecie miejsce zajął Kuba Zborowski z Tenis Klub Bytów. Kuba pokonał zwycięzcę ostatniego turnieju z okazji Dni Bytowa pana Janusza Chmurzyńskiego ze Stężycy. Turniej z roku na rok stoi na coraz wyższym poziomie i przyciąga więcej kibiców. Cieszy fakt, iż przyjeżdżają do Bytowa również amatorzy tenisa spoza powiatu bytowskiego.