Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Turniej badmintonowy o Puchar Gór Świętokrzyskich

30 marca 2018
W dniach od 23 – 25.marca br. w Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) odbył się turniej badmintonowy Grand Prix Polski o Puchar Gór Świętokrzyskich w kategorii juniorów młodszych z udziałem 230 zawodników z 5 krajów. Wśród zawodników była reprezentantka UKS „Dwójka” Bytów Weronika Niklas.
Weronika zagrała w grze pojedynczej i podwójnej z Julią Prokopczuk z BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle.

Głównym celem zawodniczki było zdobycie jak najwięcej punktów do klasyfikacji PZBad., gdyż już w maju najlepsi zostaną zakwalifikowani do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych). Aby ten cel osiągnąć należało wygrywać jak najwięcej pojedynków i dojść jak najdalej w turnieju. Mogę po turnieju powiedzieć, iż moja zawodniczka Weronika Niklas wypełniła minimum, jakie sobie założyliśmy na ten turniej, zaś do pełnego sukcesu zabrakło awansu w grze pojedynczej przynajmniej do ćwierćfinału – komentuje Jerzy Saldat.

W grze pojedynczej w gronie ponad 60 zawodniczek, Weronika wygrała swoją grupę eliminacyjną z zawodniczkami z Suchedniowa i Zalesia Górnego, awansując do dalszej rywalizacji systemem pucharowym. Bytowianka natrafiła na bardzo mocną zawodniczkę, o rok starszą Ulyanę Volskayą z Białorusii. Niestety rywalka za wschodniej granicy była zbyt mocna dla zawodniczki  UKS „Dwójka” i wygrała z Weroniką w dwóch setach 21:11 i 21:6. Weronika zajęła w grze pojedynczej miejsca od 11 do 20.

W grze podwójnej Weronika wspólnie z partnerką Julią Prokopczuk z Kędzierzyna – Koźle od samego początku turnieju były bardzo dobrze skoncentrowane. W pierwszym pojedynku pokonały zawodniczki z UKS Baranowo w dwóch setach 21:6, 21:11. W kolejnym pojedynku musiały stoczyć bój z wyżej notowaną parą w PZBad. Dominiką Gajdą (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) i Martyną Kowalczyk (UKS Kometa Sianów). Stawką był awans do najlepszej ósemki turnieju (ćwierćfinał). Od samego początku Weronice i Juli wszystko wychodziło, natomiast rywalką brakowało dokładności. Pokonały rywalki w dwóch setach, dwukrotnie 21:14. W ćwierćfinale zagrały z zawodniczkami z UKS Plesbed Pszczyna Darią Zimnol i Julią Pławecką, rozstawione z nr 3. Pierwszy set był bardzo wyrównany i minimalnie przegrany przez Weronikę i Julię, zaś w drugim secie nie poradziły sobie z silnym atakiem zwłaszcza Darii Zimnol, przegrywając drugiego seta do 14.

Zapewne występ Weroniki Niklas w Suchedniowie wzbogaci w punkty do rankingu PZBad. i da awans do majowych Mistrzostw Polski. Weronika jeszcze w kwietniu wystąpi w turnieju w Warszawie.

Gra pojedyncza
11-20 miejsca – Weronika Niklas

Gra podwójna
5-8 miejsce – Weronika Niklas z Julią Prokopczuk z Bannica UKS Feniks Kędzierzyn - Koźle