Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Tropem Wilczym

28 lutego 2019
3 marca br. na bytowskim stadionie odbędzie się kolejna bytowska edycja popularnego biegu i marszu „Tropem Wilczym”.
Trasa tegorocznego biegu wytyczona została na bytowskim stadionie i przylegającym sosnowym lesie. Partyzancką atmosferę zapewni wojsko oraz ognisko.Swój udział w biegu zapowiedzieli przedstawiciele prawdziwej sztafety pokoleń. Obok siebie pobiegną dzieci z rodzicami, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Zapowiada się wyjątkowy bieg i marsz nordic walking, gdzie rywalizacja nie jest ważna, ważny jest sam udział. Nie trzeba być biegaczem, aby pokonać symboliczny dystans 1963 m. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do spędzenia pełnej aktywnej niedzieli.

Program :
  • – Otwarcie biura zawodów (Klub Olimpijczyka)
  • 10:00 – 14:00 ZBIÓRKA KRWI ( Boisko asfaltowe)
  • 11:30 – Zamkniecie biura zawodów
  •  – Powitanie uczestników i gości
  • – Honorowe upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych ( List od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy,   Minuta ciszy, Hymn Polski)
  •  – Start Biegu Pamięci „Lalka” na dystansie 1963 metrów
  •  – Ognisko – wręczenie biegaczom nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów
  •  – Mini-konkurs wiedzy historycznej z nagrodami (Ognisko )

Tropem Wilczym 2019 to nie tylko sportowe wydarzenie. To również honorowa zbiórka krwi. Na bytowskim stadionie w godzinach 10:00 – 14:00 będzie  stała mobilna stacja. Organizatorzy zapraszają do oddania tego cennego płynu. Oddając krew nie tyko uratujesz ludzkie życie, ale dasz w ten sposób wyraz swojej patriotycznej postawy! Prosimy zabrać że sobą dowód osobisty .

Tropem Wilczym 2019 ma do pokonania jeszcze jeden dystans. Wygrać życie malutkiej MAŁGOSI i BARTKA  !!!  Podczas  bytowskiej  edycji Biegu i Marszu Tropem Wilczym lokalni wolontariusze zbierać będą pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek.Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc dla Małgosi i Bartka.
 
Małgosia Późniecka jest podopieczną fundacji „Koniczynka”. 17-miesięczna dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan. Pierwszy objaw w postaci napadu pojawił się w 5. miesiącu jej życia. Każdy atak sieje spustoszenie w organizmie dziewczynki. Fizycznie Małgosia się cofa, psychicznie – rozwija jak zdrowe dziecko. Choroba jest na tyle brutalna, że Małgosia będzie czuła, jak jej ciało przestaje funkcjonować. Dzieci z chorobą Canavan nie chodzą, nie mówią, nie potrafią same jeść, źle widzą (lub wcale), często nie trzymają sztywno głowy, a ich rozwój fizyczny zatrzymany jest na poziomie kilkumiesięcznego dziecka. Bez próby leczenia terapią genową jej życie potrwa zaledwie kilka lat. W tym momencie Małgosia przyjmuje bardzo silne leki, które jedynie zagłuszają chorobę jednocześnie osłabiając jej organizm. Małgosia potrzebuje pilnie operacji, której wykonania podejmuje się jedynie szpital w Stanach Zjednoczonych. Dzieci dotknięte tym schorzeniem żyją średnio od 3 do 10 lat. Terapia genowa w chorobie Canavana jest nadal w fazie eksperymentalnej, jednakże w Stanach Zjednoczonych została zatwierdzona jako jedyna, jak do tej pory, metoda leczenia dzieci z tą chorobą. Ten ratunek wart jest fortunę, bo ponad 4 miliony złotych.
W lipcu 2011 roku na świat przyszedł syn Karoliny i Damiana Orzechowskich. Bartek urodził się bez lewej stopy. Rodzice Bartka postanowili zrobić wszystko, aby ich dziecko miało w pełni szczęśliwe dzieciństwo. Pierwsze dwa miesiące spędzili z Bartkiem w Centrum Zdrowia Dziecka. To właśnie tam, dzięki profesjonalnej pomocy lekarzy, rodzice Bartka mogli być spokojni, że nic więcej ich dziecku nie dolega. Aby zapewnić wzorowe dzieciństwo chłopczykowi, rodzice postanowili założyć fundację „Nasz Maraton”, dzięki której zbierane są środki na zakup nowych protez stopy. Wraz ze wzrostem Bartka potrzebne są nowe, bardziej profesjonalne protezy. Oprócz samych kosztów protez Bartek musi uczęszczać na rehabilitacje, która jest bardzo kosztowna. Dzięki wsparciu uczestników VII edycji Biegu Tropem Wilczym wspólnie możemy pomóc Bartkowi w walce o lepsze jutro i beztroskie dzieciństwo. Na co dzień rodzice Bartka prowadzą akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” w którą włączają się biegacze z całej Polski organizując maratony charytatywne, aby dzięki kolejnym inicjatywom gromadzić fundusze na kolejne protezy dla syna.

Liczba odwiedzin: 964
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij