Wiadomości sportowe
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Sport
- Wiadomości sportowe
Stypendia Sportowe Gminy Bytów
3 marca 2023
Po raz dziesiąty w Urzędzie Miejskim w Bytowie uhonorowano najlepszych sportowców. Burmistrz Bytowa przyznał stypendia aż 22 zawodnikom, osiągającym wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. W tym roku na wypłatę stypendiów zarezerwowano w budżecie środki w wysokości 67 900 zł.
Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Stypendia sportowe otrzymali:
Stypendia sportowe otrzymali:
Lp. | Imię i nazwisko | Klub i dyscyplina sportowa |
Osiągnięcie sportowe | Przyznane stypendium na 2023 r. |
1 | Igor Kreft | KS Garda Bytów Boks |
|
3 200 zł |
2 | Oliwier Stawski | KS Garda Bytów Boks |
II miejsce w IX Indywidulanych Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie w Bytowie (do 42 kg) | 3 100 zł |
3 | Łukasz Adamski | KS Garda Bytów Boks |
III miejsce w IX Indywidulanych Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie w Bytowie (kat. do 80 kg) | 3 000 zł |
4 | Arkadiusz Żuk | KS Garda Bytów Boks |
III miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie w Łomży (kat. do 80 kg) | 3 000 zł |
5 | Marta Prill | Klub Sportowy ,,Garda” Bytów Boks |
|
3 100 zł |
6 | Paweł Tyborczyk | KS TEAM Wrocław trójbój siłowy |
|
3 100 zł |
7 | Stanisław Prądzyński | ULKS ,,TALEX-BORYSŁAW” Borzytuchom Lekkoatletyka |
|
3 000 zł |
8 | Krzysztof Kasprowicz | MLKS Baszta Bytów Lekkoatletyka |
Członek Kadry Narodowej | 3 000 zł |
9 | Katarzyna Główczewska | ULKS ,,TALEX-BORYSŁAW” Borzytuchom lekkoatletyka |
Członek Kadry Narodowej | 3 000 zł |
10 | Mikołaj Wojciechowski | ULKS ,,TALEX-BORYSŁAW” Borzytuchom lekkoatletyka |
II miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych U 18 w Olesno (drużynowo) | 3 000 zł |
11 | Anna Glazik | ULKS ,,TALEX-BORYSŁAW” Borzytuchom lekkoatletyka |
Członek Kadry Narodowej | 3 000 zł |
12 | Angelika Cichocka | SKLA Sopot lekkoatletyka |
I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 800 m. i 1500 m., członek Kadry Narodowej PZLA | 3 200 zł |
13 | Łukasz Gliszczyński | Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ,,ŚWIT” w Wrocławiu lekkoatletyka |
II miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Lublinie – sztafeta mieszana |
3 100 zł |
14 | Anna Duda | UKS Dwójka Bytów Badminton |
|
3 100 zł |
15 | Laura Bujak | UKS Dwójka Bytów Badminton |
|
3 000 zł |
16 | Dariusz Pepliński | SAS Gdańsk plażowa piłka ręczna |
III miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej w kat. senior w Płocku | 3 000 zł |
17 | Jakub Wichłacz | SGKS Wybrzeże Gdańsk judo |
Członek Kadry Narodowej Juniorów | 3 000 zł |
18 | Wojciech Wichłacz | Bytowski Klub Sportów Walki judo |
Członek Kadry Narodowej Juniorów Młodszych | 3 000 zł |
19 | Karolina Karpińska | MLKS BASZTA Bytów kolarstwo |
III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Kolarstwie Przełajowym w Turawie w kat. U23 Kobiet | 3 000 zł |
20 | Bartosz Pituch | WARTA Poznań S.A. piłka nożna |
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U-17 w piłce nożnej (Centralna Liga Juniorów U-17) | 3 000 zł |
21 | Oliwier Pawłowski | WARTA Poznań S.A. piłka nożna |
III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U-17 w piłce nożnej (Centralna Liga Juniorów U-17) | 3 000 zł |
22 | Hanna Maliszewska | Biało-Zielone Ladies Gdańsk rugby |
I miejsce w Mistrzostwach Europy Rugby VII Kobiet (dyscyplina olimpijska) w Lizbonie i Krakowie | 4 000 zł |