Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Starty bytowskich badmintonistów UKS „Dwójka” Bytów

27 października 2017
W dniach 20-22.10.2017 r. bytowscy badmintoniści startowali w trzech turniejach. Najstarsza zawodniczka UKS „Dwójka” Bytów Aneta Niklas jako młodzieżowiec wystartowała w turnieju Grand Prix Gold Open w Nadarzynie (woj. mazowieckie). Natomiast juniorka młodsza Ola Sieprawska pojechała do Zielonki koło Warszawy na turniej Grand Prix juniorów młodszych XVII MAZOVIA JUNIOR CUP 2017. Dwie najmłodsze zawodniczki Julia Fabiszewska i Hania Duda wybrały się wraz z rodzicami na Grand Prix Słupska.
Grand Prix Gold Open
Aneta Niklas wśród zawodniczek czołówki krajowej seniorek jak i młodszych zawodniczek uplasowała się na 5 miejscu wygrywając 3 pojedynki i dwa przegrywając. Natomiast w grze podwójnej z partnerką AZSAGH Kraków Wiktorią Rudzińską uplasowała się na ostatnim piątym miejscu, gdyż po pierwszym spotkaniu Anety partnerka doznała kontuzji i nie mogły dograć pozostałych pojedynków oddając je walkowerem.

XVII MAZOVIA JUNIOR CUP 2017
Ola Sieprawska wraz z kadrą juniorów młodszych województwa pomorskiego wybrała się na bardzo mocny obsadzony turniej do Zielonki koło Warszawy. Ola zagrała w grze pojedynczej i w grze mieszanej wspólnie z Bartoszem Grochowskim ze Sportowej Politechniki Gdańsk. Dla Oli był to pierwszy start od ponad 4 miesięcy i od razu w tak mocnym towarzystwie. Niestety w grze mieszanej w swojej grupie eliminacyjnej przegrała oba pojedynki z zawodniczkami z ABRM Warszawa i UKS Korona Pabianice. Tym samym odpadła z dalszej gry.

W grze mieszanej z Bartkiem Grochowskim w swojej grupie eliminacyjnej wygrali jeden pojedynek i jeden przegrali i również odpadli z dalszej rywalizacji. Na pewno nie był to zbyt udany start dla Oli pod względem wyniku, ale zapewne dał jej dużo doświadczenia i wie, że musi jeszcze mocniej potrenować przed następnymi startami, które czekają ją już niebawem w Suchedniowie o Puchar Gór Świętokrzyskich.

Grand Prix Słupska
W tym turnieju UKS „Dwójkę” Bytów reprezentowali w kat. Open Krzysztof Fabiszewski i Stanisław Duda w grze pojedynczej oraz debel Duda/Fabiszewski, a w kategorii "Żaki" reprezentowały klub Julia Fabiszewska i Hanka Duda. Młodsze pokolenie stoczyło między sobą pojedynek w grupie, w którym górą była Julka. Hanka, trenująca od 2 tygodni, raz w tygodniu, przegrała także drugi pojedynek z zawodniczką o 3 lata starszą, ze Słupska w dwóch setach. Jej los podzieliła także Julka. Nasze dzielne żaczki zajęły w turnieju w swojej kategorii miejsca 5-8.

W kat. open Stasiu Duda zajął 4 miejsce przegrywając pojedynek o 3 miejsce z M. Szkrawanem ze Słupska w setach do 16 i 10, a Krzysztof Fabiszewski zajął 5 miejsce. W grze podwójnej, niestety mamy sporo do poprawy, szwankowała obrona i serwis – mówi Stanisław Duda. Był to pierwszy turniej tej pary. Turniej rodzinnybył pod każdym względem udany. Dziękujemy dzielnej ekipie ze Słupska. Obiecano nam, iż turniej w Słupsku będzie cykliczny.