Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Relacja z Turnieju tenisa dla dzieci

13 lipca 2017
W czwartek 6-go lipca 2017 r. na orliku przy gimnazjum nr 1 w Bytowie rozegrano turniej tenisa „Z okazji Dni Bytowa” w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 17 zawodników i zawodniczek.
Pierwszą grupę stanowiły dzieci 5-7 letnie, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tenisem i był to dla nich pierwszy turniej. Dla nich animator przeprowadził 6 konkurencji sprawności tenisowych tj. biegi, rzuty do celu oraz na odległość, strzały do bramki oraz uderzenia tenisowe do celu. Wszyscy zawodnicy dopingowani przez swoich rodziców pięknie ukończyli swoje zmagania. Dla wszystkich startujących organizator przygotował medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze.

Drugą grupą startujących byli uczniowie klas IV-VI SP. Wśród grających najlepszy okazał się Radosław Chwarzyński. Drugie Miejsce zajął Michał Werra, a trzecie Michał Głodowski – wszyscy SP 2 Bytów. Wśród dziewczyn Michalina Sankowska pokonała Michalinę Szymczak 2:0 i zajęła pierwsze miejsce.

Pośród gimnazjalistów najlepszy okazał się Łukasz Regliński z Parchowa który zanotował komplet 5 zwycięstw. O pozostałych miejscach decydował bilans setów ponieważ, aż trzech zawodników miało taką samą ilość zwycięstw. Drugie miejsce w turnieju zajął Wiktor Chylewski, a trzecie Dominik Czapiewski - oboje z Gimnazjum nr 1 w Bytowie.