Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Koronawirus

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Powiat bytowski nadal w żółtej strefie

2 października 2020
Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Według najnowszego zestawienia powiat bytowski pozostanie od 3.10.2020 r. w tzw. żółtej strefie.
W przypadku imprez, takich jak: wystawy, kongresy, targi czy konferencje, obowiązuje limit - jedna osoba na 4 m kw. Również w restauracjach, barach i innych obiektach gastronomicznych może przebywać jedna osoba na 4 m kw. Obowiązuje zakrywanie ust i nosa do momentu zajęcia miejsca, przy którym będą spożywane posiłki.

W komunikacji miejskiej można przewozić tyle osób, ile wynosi 100 proc. miejsc siedzących albo 50 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Z kolei liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, w tym w weselach, nie może przekraczać 100 (z wyłączeniem obsługi). Działalność hotelarska jest dopuszczalna, z wyłączeniem klubów i dyskotek.

Pozostałe restrykcje mówią, że np. w siłowniach może przebywać jedna osoba na 7 m kw., a w kinach zajętych może być 25 proc. miejsc dla publiczności. Aquaparki i baseny mogą mieć 75 proc. obłożenia obiektu. Obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób.

W województwie pomorskim na mapie zakażeń znajdują się powiaty:
  • w strefie czerwonej: powiat kartuski i Sopot;
  • w strefie żółtej: bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, Gdańsk, Gdynia, powiat pucki, słupski i wejherowski.

 

Liczba odwiedzin: 194
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij