Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Polish U17 International 2018 – Lubin

7 września 2018
W dniach od 30.08 do 01.09. 2018 roku w Lubinie odbył się turniej Polish U17 International rozgrywany w ramach BWF (Badminton World Federation) i zaliczany do rankingu światowego. Z bytowskiego klubu UKS Dwójka w tym turnieju uczestniczyła juniorka młodsza (U17) Weronika Niklas.
Weronika uczestniczyła w niewielu turniejach tego typu, dlatego też nie ma zbyt dużo uzbieranych punktów w rankingu BWF. W grze pojedynczej nie dostała się do turnieju głównego, zaś w grze podwójnej wspólnie z Julią Prokopczuk z UKS Bennica Kędzierzyn – Koźle, wywalczyły udział w turnieju głównym.

Głównym celem Weroniki było w tym turnieju ogranie się z zawodniczkami z innych krajów oraz zdobycie punktów do rankingu BWF. Jak również po cichu liczyłem na awans w grze podwójnej w ćwierćfinale – mówi klubowy trener Jerzy Saldat.

W grze podwójnej Weronika z Julią Prokopczuk w pierwszej rundzie trafiły na parę z Łotwy Amandę Azarovą i Martę Brengule. Pierwszy set przebiegał pewnie, w którym Weronika z Julią wygrały 21:15. W drugim secie przeciwniczki z Łotwy pokonały zawodniczki 21:16. O awansie do drugiej rundy decydował trzeci set, gdzie walka była zacięta. Ostatecznie Weronika z Julią wygrały set, pokonując rywalki 21:15. Pojedynek trwał 53 minuty.
W drugiej rundzie los przydzielił dziewczynom parę ze Słowacji rozstawione z nr 3 w turnieju Julię Chmurovicovą i Natalię Tomcovą. Pojedynek został rozegrany pod wieczór i siedzenie na hali i czekanie na swój pojedynek z rywalkami było dość męczące. To znużenie długim czekaniem na pojedynek z rywalkami, było widać na boisku, gdzie dziewczyny spóźniały się do lotek i były mało dokładne w swoich atakach. I niestety musiały uznać wyższość rywalek ze Słowacji przegrywając w dwóch setach do 13 i 16, odpadając z dalszej rywalizacji w turnieju. Tym samym uplasowały się na miejscu od 9 do 16 w bardzo mocnym turnieju, w którym wystąpiło 175 graczy z 12 krajów Europy.

Na pewno gra w takim turnieju była dla Weroniki dużym doświadczeniem, szkoda jedynie, że nie może częściej startować w podobnych turniejach poza granicami naszego kraju tylko z jednego powodu z braku wystarczających funduszy w klubie, gdyż te, które otrzymujemy z urzędu są niewystarczające na tak dalekie i kilkudniowe wyjazdy na turnieje. Dlatego szukamy jakiegoś sponsora, który chciałby wspomóc naszą utalentowaną zawodniczkę, jaką jest Weronika Niklas. Jesteśmy otwarci na każdą ofertę – mówi prezes i trener UKS Dwójka Bytów Jerzy Saldat.

Wyniki
Gra podwójna dziewcząt
IX – XVI miejsce – Weronika Niklas z Julią Prokopczuk (UKS Bennica Kędzierzyn – Koźle)