Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Otwarte Mistrzostwa w Gdyni

5 grudnia 2018
W dniu 01.XII.2018 roku w Gdyni odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdyni dla dzieci i młodzieży. Na ostatni turniej w tym roku kalendarzowym wybrała się 15 - osobowa grupa UKS „Dwójka” Bytów wraz z trenerem Jerzym Saldatem.
W turnieju, który trwał ponad 12 godzin na 8 kortach wystartowało ponad 100 zawodników z całego Pomorza i z Kalingradu (Rosja). Otwarcie mistrzostw miało uroczysta oprawę przedstawiono min. historię badmintona na świecie, jak i w Polsce. Zaprezentowano ubiory, w jakich grało starsze pokolenie. Dla dzieci był specjalnie wykonany tort w kształcie dużej lotki, który bardzo szybko został pokrojony i skonsumowany przez najmłodszych.

Bytowscy badmintoniści bardzo dobrze zaprezentowali się na hali Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W sumie zdobyli 14 medali, w tym 3 złote, 4 srebrne i 7 brązowych krążków.

Wśród najmłodszych po raz drugi wystąpiła 7 letnia Michalina Kurkowska. W w gronie 9 zawodników przegrała tylko jeden pojedynek z zawodnikiem starszym od siebie o dwa lata Adamem Fikusem 15:21, 15:21, co dało Michalinie III miejsce. Michalina Kurkowska był najmłodszym uczestnikiem w turnieju.

Dla bytowskiego klubu najwięcej medali zdobył Paweł Szach, który był trzykrotnie na podium. Złoty medal zdobył w grze pojedynczej w kategorii U15, srebrny medal zdobył wspólnie z Julią Bajerską (UKS Bursztyn Gdańsk), gdzie w finale przegrali z parą z Rosji oraz brązowy medal w grze pojedynczej, ale już w wyższej kategorii wiekowej U17.

Dwukrotnie na podium stanęła również Karolina Brzozecka, która zdobyła dwa medale koloru srebrnego w grze pojedynczej w kategoriach U15 i U17.

Również po dwa medale zdobyły zawodniczki w kategorii U11 – Julia Fabiszewska i Ola Treder w grze pojedynczej oraz w kategorii starszej U13 w grze podwójnej, gdzie w finale przegrały z inną parą bytowską Wiktorią Skoneczną i Kornelią Treder. Wiktoria Skoneczna oprócz złotego medalu w grze podwójnej w kategorii U13 cieszyła się z brązowego krążka w grze pojedynczej.

Dwa medale dla Bytowa zdobył Kryspin Garski – brązowy w grze pojedynczej w kategorii U11 i złoty medal w kategorii U13 w grze podwójnej z klubowym kolegą Janem Kurkowskim.

W gronie 18 zawodników w kategorii U15 w grze pojedynczej z brązowego medalu cieszył się Sebastian Saldat, który również wystąpił w starszej kategorii wiekowej U17. W ćwierćfinale przegrał z zawodnikiem o dwa lata starszym ze Sławna w trzech setach 16:21, 21:16 i 18:21.

Od 20 grudnia 2018 klub UKS „Dwójka” rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu 2019.

Medale dla UKS „Dwójki” Bytów zdobyli:
Kategoria U9 – dziewcząt i chłopców
Michalina Kurkowska – brązowy medal

Kategoria U11- dziewcząt
Aleksandra Treder – brązowy medal (gra pojedyncza)
Julia Fabiszewska - brązowy medal (gra pojedyncza)

Kategoria U11 – chłopcy
Kryspin Garski – brązowy medal (gra pojedyncza)

Kategoria U13 – dziewcząt
Wiktoria Skoneczna – brązowy medal (gra pojedyncza)
Wiktoria Skoneczna z Kornelią Treder – złoty medal (gra podwójna)
Aleksandra Treder z Julią Fabiszewską – srebrny medal (gra podwójna)

Kategoria U13 – chłopcy
Kryspin Garski z Janem Kurkowskim – złoty medal (gra podwójna)

Kategoria U15 – dziewcząt
Karolina Brzozecka – srebrny medal (gra pojedyncza)

Kategoria U15 – chłopcy
Paweł Szach – złoty medal (gra pojedyncza)
Sebastian Saldat – brązowy medal (gra pojedyncza)

Kategoria U17 – dziewcząt

Kategoria U17 – chłopcy
Paweł Szach – brązowy medal (gra pojedyncza)

Kategoria U17 – gra mieszana
Paweł Szach z Julią Bajerską (UKS Bursztyn Gdańsk) – srebrny medal

Oprócz medalistów w turnieju brali udział zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów: Magdalena Krüger, Zofia Kiżewska, Natalia Kosmacińska i Mariia Brechko.