Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie

15 marca 2018
W dniu 11 marca br. na hali Politechniki Gdańskiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie. Pojedynki rozgrywane były od samego rana do wieczora na 6 kortach. Wśród uczestników znalazło się czworo zawodników z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wspólnie z rodzicami wybrali się na turniej.
W kategorii do lat 11 wystartowała Julia Fabiszewska (9 lat) i Aleksandra Treder (10 lat). W gronie 16 zawodniczek w swojej grupie eliminacyjnej zarówno Ola, jak i Julia wygrały po dwa pojedynki awansują do najlepszej piątki w turnieju. Niestety w rozgrywce do półfinału Ola minimalnie przegrała z zawodniczką z Gdyni, tym samym zajmując V miejsce w turnieju. Natomiast Julia Fabiszewska bezpośrednio awansowała do półfinału, w którym pokonała swoja rywalkę z Gdańska w dwóch setach. W finale spotkała się o rok starsza koleżanką Anią Lange ze Słupska. Niestety przegrała pojedynek w dwóch setach 21:23 (set na przewagi) i 17:21, zajmując II miejsce w turnieju.

W kategorii U15 (do 15 lat) Paweł Szach w gronie 15 zawodników bez problemów wygrał swoja grupę eliminacyjną. W półfinale pokonał kolejnego rywala w dwóch setach,. Wfinale natomiast stoczył bardzo zaciętą walkę z Bartłomiejem Butkusem z Gdańska w dwóch setach 23:21 (set na przewagi) i 21:15, zajmując ostatecznie II pozycję w turnieju.

W kategorii do lat 19 Ola Sieprawska nie miała żadnych problemów z pokonaniem trzech rywalek, wygrywając turniej w swojej kategorii bez straty seta.

Bardzo się cieszę, iż młodzi moi badmintoniści tacy jak np. Julia Fabiszewska i Ola Treder robią spore postępy w grze i ogrywają się w takich turniejach – mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat