Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Orlen Lang Team Race 2020 w Bytowie

21 września 2020
Tegoroczny wyścig kolarski Orlen Lang Team Race organizowany w Bytowie był inny niż dotychczasowe edycje z kilku powodów.
Ze względu na włączenie powiatu bytowskiego do tzw. "czerwonej strefy" organizatorzy wprowadzili obostrzenia. Uczestnicy byli zobowiązani do noszenia maseczek oraz zachowania dystansu podczas zgłoszeń w biurze zawodów, podczas dojścia na miejsce startu i we wszystkich obszarach wyznaczonych przez organizatora. Kolarze mieli unikać bezpośrednich kontaktów przy powitaniu i podziękowaniu za wspólny wyścig, a po zakończeniu jazdy byli zobowiązani do bezzwłocznego opuszczenia strefy mety. Nie było m.in. tradycyjnego miasteczka zawodów, animacji, a na scenie dekorowano tylko kolarzy, którzy zajęli 1-wsze miejsce.
Wyjątkowe było też to, że limit zawodników na te zawody został wyczerpany na kilka dni przed wyścigiem, co oznaczało, że nie było możliwości zapisania się lub opłacenia startu na miejscu w Biurze Zawodów.

Wyścig rozpoczął się o godzinie 11, a ustawianie w sektorach zaczęto już od godziny 10:30.

ORLEN Lang Team Race w Bytowie został rozegrany na dwóch dystansach – MINI o długości 27 km i MAXI – 93 km.