Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Kalendarz wydarzeń

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dzień Ziemi w Bytowie

21 kwietnia 2023, 10:00 - 14:00
Burmistrz Bytowa serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Bytów do udziału w ekologicznym święcie w piątek, 21 kwietnia 2023 r.
Swój udział w akcji zadeklarowały przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Bytów. Jak co roku zajmą się oni sprzątaniem ulic i terenów zielonych w mieście i na terenach wiejskich.

Dodatkowo w tym dniu w godz. 10:00-14:00 na Placu Kardynała Wyszyńskiego:
 • pojawią się stoiska informacyjne i edukacyjne partnerów akcji, m.in. dot. prawidłowej segregacji bio odpadów i szkła, dbania o środowisko,
 • po oddaniu 5 kg makulatury będą mogli Państwo otrzymać młode drzewko,
 • prezentacja obsługi pojazdu do zbierania odpadów,
 • konkursy z nagrodami,
 • występy młodzieży z Bytowskiego Centrum Kultury (12:00-14:00),
 • oraz prezentacja e-hulajnóg, zapoznanie się z zasami bezpiecznego korzystania z możliwością jazdy próbnej (w godz. 10:00-12:00).
W wydarzeniu wezmą udział także członkowie Stowarzyszenia Nenufar.

Ponadto zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji sprzątania swojej okolicy. W dniach 21-23 kwietnia 2023 r. wychodząc na spacer zabierz ze sobą worek na śmieci i rękawiczki. Pozbieraj śmieci w okolicy swojego miejsca zamieszkania albo w dowolnym miejscu w gminie Bytów, a nagromadzone odpady posegreguj i wystaw zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów lub dostarcz do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo gniazda do segregacji odpadów na terenie gminy Bytów.

Zrób zdjęcie podczas akcji i opublikuj je pod postem konkursowym (ten pojawi się w piątek) dotyczącym akcji na Facebooku miasta Bytów (#BytowMiastoNaKaszubach) do 23.04.2023 r. do godz. 23:59. Każde opublikowane zdjęcie bierze udział w losowaniu nagród. Do wygrania m.in.:
 • bilety na wybrany seans filmowy 2D w kinie Albatros,
 • gadżety ufundowane przez partnerów akcji,
 • wejściówki na basen w Bytowie,
 • zwiedzanie oczyszczalni ścieków w Przyborzycach,
 • zwiedzanie zakładu zagospodarowania odpadów w Sierznie.
Głównym organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Bytowie, a partnerami: firma ELWOZ Sp. z o. o., Wodociągi Miejskie Bytów Spółka z o.o., Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bytów, Bytowskie Centrum Kultury, Kompleks Basenowo - Rekreacyjny „Nimfa”, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Sierznie i Biblioteka Miejska w Bytowie.

Liczba odwiedzin: 3073
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij