Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U14 Kobiet w futsalu

1 lutego 2018
27 stycznia 2018 r. na Sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie odbył się turniej kwalifikacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U14 Kobiet w futsalu.
Zwycięzcą turnieju została drużyna Unifreeze Górzno, która była faworytem i uzyskała awans do turnieju finałowego w Grodzisku Mazowieckim. Zespół Canicuła po wyrównanym meczu z Liderem Rychnowy przegrał 0:2. Obie bramki strzeliła powołana do reprezentacji Polski U15 Celina Cupa. W drugim meczu z faworytem turnieju Unifreeze Górzno zawodniczki dzielnie stawiały opór i do przerwy przegrywały 0:1. W drugiej połowie meczu rywalki strzeliły kolejnego gola. Trzy kolejne stracone bramki praktycznie rozstrzygnęły mecz. W ostatnim meczu zespół Canicuła spotkał się z Pogonią, która wygrywając wysoko, miała szansę wyprzedzić bramkami Unifreeze, z którym w bezpośrednim meczu zremisowała. Canicuła od początku meczu grał jednak zdecydowanie lepiej niż w dwóch pozostałych meczach. Po dwóch bramkach Sary Strychalskiej zespół prowadził już 2:0. Rywalki po strzale Aureli Begier szybko zdobyły bramkę, lecz do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W drugiej połowie trzecią bramkę dla Canicuły zdobyła Julia Jędrzejewska, która po indywidualnej akcji minęła zawodniczki Pogoni łącznie z bramkarką i „wjechała” z piłką do bramki. W meczu drużyna Canicuła zdobyła jeszcze trzy bramki, wygrywając z Pogonią 6:1.

Canicuła: Amelia Bławat – Michalina Kluza, Julia Jędrzejewska, Kalina Zielinska, Julia Radde, Amelia Peplińska, Sara Strychalska.