Wiadomości sportowe

PowiÄ™ksz tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Michalina ze złotym i brązowym medalem

9 października 2023
W dniach 6-8 października 2023 r. w Zielonce koło Warszawy odbył się turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski Mazovia Cup Junior m.in. w kategorii młodzików młodszych.
Jest to jak co roku bardzo mocno obsadzony i na wysokim poziomie turniej. W tym roku wystartowaÅ‚o 258 zawodników z caÅ‚ej Polski. W turnieju oprócz nagród indywidualnych dla zawodników jest prowadzona klasyfikacja klubowa. Zawodnicy i klub z UKS Dwójka Bytów w historii tegoż turnieju dwukrotnie siÄ™gali po zÅ‚oty medal w klubowej klasyfikacji generalnej. Niestety w tym roku na ten turniej wybraÅ‚a siÄ™ jedynie jedna reprezentantka bytowskiego badmintona Michalina Kurkowska w kategorii mÅ‚odzików mÅ‚odszych, a wiÄ™c nie byÅ‚o szans na uzyskanie medalu w klubowej klasyfikacji generalnej. Natomiast niezastÄ…piona Michalina Kurkowska zdobyÅ‚a dwa medale (zÅ‚oty i brÄ…zowy).

W grze podwójnej z LenÄ… MaÅ›lankÄ… z Beninca UKS Feniks KÄ™dzierzyn - Koźle wÅ›ród 18 par zdobyÅ‚y zÅ‚oty medal. Michalina i Lena byÅ‚y w tym turnieju rozstawione z nr 1 i nie zawiodÅ‚y wygrywajÄ…c swojÄ… grupÄ™ eliminacyjnÄ… z dwiema parami UKS Tornado Donaborów i UTS Akro - Bad Warszawa.

NastÄ™pnie wychodzÄ…c z grupy w póÅ‚finale trafiÅ‚y na zawodniczki z UKS Iskra Sarbice pokonujÄ…c rywalki w dwóch setach 21:13, 21:15. W finale spotkaÅ‚y siÄ™ z parÄ… ZuzannÄ… BiÅ‚as (MKS Skarbek GogoÅ‚ów) i GabrielÄ… TurskÄ… (MKS Orlicz Suchedniów). Pierwszy set należaÅ‚ do Michaliny i Leny 21:18, nastÄ™pny set wygraÅ‚y rywalki 21:17 a wiÄ™c o zwyciÄ™stwie w pojedynku i caÅ‚ym turnieju decydowaÅ‚ trzeci set. Trzeci set mogÅ‚a wygrać i jedna para i druga, ale wiÄ™cej spokoju w grze i dokÅ‚adnoÅ›ci w koÅ„cówce seta byÅ‚o po stronie Michaliny Kurkowskiej i jej partnerki Leny MaÅ›lanki z KÄ™dzierzyna–Koźla, które wygraÅ‚y seta na przewagi 22:20. CaÅ‚y pojedynek trwaÅ‚ 46 minut.

W grze pojedynczej Michalina Kurkowska wÅ›ród 41 zgÅ‚oszonych zawodniczek zdobyÅ‚a swój drugi medal, tym razem brÄ…zowy. W grupie eliminacyjnej pokonaÅ‚a bez trudu dwie rywalki z UTS Akro-Bad Warszawa oraz zawodniczkÄ™ z UKS Badminton Stare Babice tym samym awansujÄ…c do fazy pucharowej.

A tam w pierwszej rundzie miaÅ‚a wolny los, zaÅ› w ćwierćfinale spotkaÅ‚a siÄ™ z GabrielÄ… TurskÄ… z MKS Orlicz Suchedniów. Bardzo skoncentrowana na grze bytowianka nie daÅ‚a żadnych szans rywalce pokonujÄ…c jÄ… w dwóch setach 21:6 i 21:2. Tym samym Michalina zameldowaÅ‚a siÄ™ w póÅ‚finale, gdzie jej przeciwniczkÄ… byÅ‚a Nikola Misiaczek z UMKS Junis Szczucin. Pojedynek byÅ‚ na wysokim poziomie jak na tÄ… kategoriÄ™ wiekowÄ…, lecz przeciwniczka Michaliny zwÅ‚aszcza w drugim secie „rozgryzÅ‚a” grÄ™ bytowianki wygrywajÄ…c pojedynek 21:18 i 21:13, a jej rywalka później wygraÅ‚a caÅ‚y turniej.

NastÄ™pne plany naszej mÅ‚odej obiecujÄ…cej zawodniczki to udziaÅ‚ w turnieju na poczÄ…tku listopada w Sianowie, a tuż po nim Michalina udaje siÄ™ na zgrupowanie wraz z zawodnikami KÄ™dzierzyna-Koźla do Mrzeżyna (woj. zachodniopomorskie), które odbÄ™dzie siÄ™ od 8 do 12 listopada, aby doskonalić swojÄ… grÄ™ z partnerkÄ… deblowÄ… LenÄ… MaÅ›lankÄ….