Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Medal dla samorządu bytowskiego

27 października 2016
Jerzy Barbarowicz, w imieniu Okręgowej Rady Łowieckiej w Słupsku przyznał medal za zasługi dla łowiectwa słupskiego burmistrzowi Bytowa Ryszardowi Sylce. Medal ten miał być wręczony we wrześniu podczas zakończenia 17. edycji Konkursu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej w Bytowie, jednak ze względu na nieobecność burmistrza, musiało ono zostać przesunięte.
W uroczystą atmosferę wprowadził zgromadzonych na październikowej sesji sygnał odegrany przez jednego z bytowskich sygnalistów. Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie prowadzone przez Pana Edmunda Wrońskiego, promuje miasto w całej Polsce. Wszyscy wiedzą, że jak przyjeżdża Bytów to zabiera konkurentom worek medali i pucharów – powiedział z uznaniem J. Barbarowicz.

Medal został ustanowiony na Zjeździe Wojewódzkim Polskiego Związku Łowieckiego, jako własne odznaczenie po to, by wyróżnić partnerów, ludzi, którzy nie są myśliwymi, ale wnoszą bardzo wiele pomocy do Polskiego Związku Łowieckiego i są zasłużonymi ludźmi. Uznaliśmy, że 10 lat, czyli cała dekada, kiedy burmistrzuje miastu Ryszard Sylka, jest to cezura czasowa, która pozwala dokonać pewnej oceny działalności na tym polu współdziałania miasta z Polskim Związkiem Łowieckim. Muszę pochylić czoła wobec całego samorządu bytowskiego, który uznał już kilkanaście lat temu, że warto wspierać Polski Związek Łowiecki w działaniach, które pokazują tradycję, historię i kulturę łowiecką – kontynuował J. Barbarowicz.

Łowiectwo jest bardzo znaczącym elementem kultury narodowej, a Polski Związek Łowiecki wniósł wiele do Unii Europejskiej. Inne kraje członkowskie wzorują się na polskich rozwiązaniach prawnych i organizacyjnych.

Liczba odwiedzin: 466
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij