Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Taurogi

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kolejna wizyta delegacji Bytowa w partnerskim mieście Taurogi

7 czerwca 2023
W dniach 1-4 czerwca 2023 r. delegacja gminy Bytów gościła z partnerską wizytą na Litwie w zaprzyjaźnionym mieście Taurogi.
Zaproszeni goście uczestniczyli w ważnym wydarzeniu, jakim są uroczyste dni Taurogów. W wizycie uczestniczyli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast partnerskich z: Niemiec, Francji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Gruzji, Chorwacji oraz ze strony polskiej: z Bełchatowa i Ostródy.

W sali obrad urzędu miejskiego przedstawiciele miasta partnerskiego zaprezentowali strategię rozwoju, projekty i przedsięwzięcia, które już zostały z sukcesem zrealizowane, oraz te, które są kluczowe i zaplanowane do realizacji w najbliższej przyszłości. Podczas interesującej prezentacji przedstawiono też różne formy praktykowanej aktywności lokalnej społeczności. Władze gminy, od lat z powodzeniem stawiają na odnawialne źródła energii, ochronę przyrody i ekosystemy. W ramach europejskiego programu Green City, Taurogi w bieżącym roku pełnią prestiżową rolę – stolicy kultury litewskiej.

Podczas wizyty przedstawiciele miast partnerskich mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami, poznać zasady funkcjonowania oraz zwiedzić następujące placówki: ratusz miejski, miejskie przedszkole, regionalne otwarte Centrum STEAM, w którym uczniowie i nauczyciele mogą eksperymentować, badać, tworzyć, programować, konstruować, modelować itp., publiczną bibliotekę oraz Centrum Kultury.

Istotnym i jakże miłym akcentem był także występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Bytów” na trwającym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej.

Zwieńczeniem wizyty był udział w obchodach spektakularnego wydarzenia - Koncercie Pieśni i Tańca Litewskiego, który odbywał się na Scenie Letniej.

Liczba odwiedzin: 2534
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij