Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie

4 grudnia 2018
W Sianowie (woj. zachodniopomorskie) w dniach od 22 – 25.XI.2018 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. W tych mistrzostwach wystartowało 125 zawodników z całej Polski wśród nich znalazła się trójka zawodników UKS „Dwójka” Bytów.
W turnieju takiej rangi mistrzowskiej po raz pierwszy udział wzięli Sebastian Saldat i Karolina Brzozecka jako najmłodsi rocznikowo w tej kategorii. Natomiast dla Pawła Szach, był to drugi występ w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

W grze pojedynczej wystąpili Sebastian Saldat i Karolina Brzozecka i niestety już w pierwszej rundzie musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Karolina Brzozecka przegrała z Hanią Użak (UKS Korona Pabianice) 15:21 i 15:21. Sebastian Saldat również przegrał z zawodnikiem z ABRM Warszawa Bartoszem Krajewskim 5:21 i 7:21. Karolina z Sebastianem wspólnie zagrali w grze mieszanej, gdzie prawo startu miało 24 par z całej Polski. W pierwszej rundzie uzyskali w wyniku losowania wolny los. W drugiej rundzie spotkali się z parą rozstawioną z nr 2 w tym turnieju i jednych z faworytów do medalu Michałem Szczypką / Julią Piwowar z BKB Set Mazańcowice. Nasza para przegrała to spotkanie, ale zdobyła doświadczenie i świadomość ile jeszcze brakuje umiejętności do najlepszych – mówi trener Jerzy Saldat.

Paweł Szach również wystąpił w grze mieszanej z Martyną Tatarek (KS Chojnik Jelenia Góra). W pierwszej rundzie para bytowsko – jeleniogórska wygrała z parą Norbert Maciuszko (FKB Polanów) i Julią Fras (KB Vol – Trick Kępno) w dwóch setach 21:10 i 21:11. Natomiast w drugiej rundzie, gdzie stawką był awans do najlepszej „ósemki” była para z UKS Unii Bieruń Piotr Liszka i Anna Czuchra. Niestety tym razem para bytowsko – jeleniogórska schodziła z boiska jako pokonani w dwóch setach 6:21, 8:21.

W grze podwójnej chłopców Paweł Szach zagrał wspólnie z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko. W pierwszej rundzie ich przeciwnikami byli zawodnicy z UKS Kiko Zamość Karol Sykała i Oskar Szewczyk, którzy awansowali do drugiej rundy Mistrzostw Polski, pokonując rywali z Zamościa 21:13 i 21: 11. W drugiej rundzie musieli stawić czoła parze rozstawionej w tych mistrzostwach z nr 2 Przemysławem Gajdą i Dominikiem Juhnke reprezentujących Benince UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle. Już pierwszy set zapowiadał, że walka na boisku będzie zacięta i ciekawa. Pierwszego seta para bytowsko – miastecka minimalnie przegrała 19:21. W drugim secie od samego początku ton walki należał do Pawła i Błażeja, ich zagrania trafiały pewnie w boisko, co dało wygraną w drugiej partii 21:16. Początek trzeciego seta rozpoczął się obiecująco dla bytowskich zawodników 7:4, później jednak nastąpił chaos, co spowodowało, iż grę wygrali rywale 21:15, pokonując parę bytowsko – miastecką. Jak się później okazało para z Kędzierzyna – Koźle zdobyła medal. A więc medal dla chłopców był w naszym zasięgu, szkoda !!!,  gdyż w następnym roku Błażej i Paweł będą już rywalizować o kategorię wyżej w juniorach młodszych. Jako trener i prezes klubu UKS „Dwójka” Bytów dziękuję moim zawodnikom za walkę na tych Mistrzostwach Polski oraz firmie Dabew, że wspomogła nas finansowo w tym sezonie a zwłaszcza zawodników w kategorii młodzik – mówi Jerzy Saldat.