Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Dobre występy bytowskich badmintonistów na turniejach

12 września 2018
W dniach od 7 do 11 września 2018 r. zawodnicy z UKS Dwójka uczestniczyli w turniejach badmintonowych w miejscowościach Tallin (Estonia), Solec Kujawski i Suchedniów.
Tallin (Estonia) Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów

W Tallinie (Estonia) rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów, gdzie od 07 do 11 września br. badmintonowe pojedynki toczyło 38 najlepszych reprezentacji w Europie. Wśród 16 osobowej ekipy z Polski znalazły się dwie bytowianki Laura Bujak i Ania Duda. Reprezentacja Polski swój pierwszy pojedynek rozegrała z ekipą Holandii przegrywając we wszystkich swoich pojedynkach (gra pojedyncza chłopców, dziewcząt, gra podwójna chłopców i dziewcząt oraz gra mieszana) 0:5. W pojedynku z reprezentacją Holandii, jak również z ekipą Szkocji, gdzie bytowska ekipa również przegrała 1:4, zawodniczki UKS Dwójka brały udziału tylko w jednej grze pojedynczej, w której wystąpiła Anna Duda grając przeciwko bardzo dobrej zawodniczce ze Szkocji Rachelle Sugden i przegrywając w dwóch setach 11:21 i 17:21. Dopiero w trzecim spotkaniu z reprezentacją Rumuni bytowski zespół zagrał w grze podwójnej wygrywając spotkanie przeciwko Loredanie Jungu i Luizie Milu 21:15 i 21:13 i tym samym przyczyniając się do pierwszego drużynowego zwycięstwa reprezentacji Polski nad Rumunia 5:0. W ostatnim grupowym pojedynku reprezentacja badmintonistów Polskich rozegrała pojedynek z Chorwacją, który był bardzo zacięty, ale ostatecznie wygranym 3 do 2. W tym pojedynku bytowianki nie zagrały żadnego pojedynku odpoczywając przed pojedynkami w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, które również w Tallinie (Estonia) rozgrywane są w dniach od 11 do 16 września br. Ostatecznie reprezentacja Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy uplasowała się w swojej grupie eliminacyjnej na 3 pozycji, co ostatecznie dało 24 pozycję w mistrzostwach.

Trzymamy kciuki za nasze bytowianki Anię Duda i Laurę Bujak w pojedynkach na Indywidualnych Mistrzostwach Europy, pojedynki można oglądać za pomocą strony www.youtube.com . Ania na początek w pierwszej rundzie rozpocznie swój pojedynek przeciwko zawodniczce Ira Misir z Chorwacji, oraz w grze podwójnej z Laurą Bujak przeciwko parze czesko – węgierskiej Teraze Svabikovej i Vivien Sandorhazi (rozstawione z nr 5 w tych mistrzostwach) – mówi trener klubowy dziewcząt Jerzy Saldat.

Solec Kujawski – Ogólnopolski Turniej Badmintona Młodzików

W dniu 08.wrzesnia br w Solcu Kujawski został rozegrany Ogólnopolski Turniej w badmintona dla młodzików. Na turniej udał się zawodnik UKS Dwójka Paweł Szach, który rozegrał swoje pojedynki w dwóch grach: pojedynczej i podwójnej z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko.

Głównym celem tegoż turnieju było zbieranie jak najwięcej punktów do klasyfikacji PZBad., aby zakwalifikować się do tegorocznych Mistrzostw Polski. W grze podwójnej Paweł Szach z UKS Dwójka Bytów wraz z partnerem z Miastka Błażejem Lange zdobyli w czterech grach komplet zwycięstw, co dało im w turnieju I miejsce oraz całą pulę punktową do rankingu PZbad. W finale pokonali parę Bartłomieja Butkusa (UKS Bursztyn Gdańsk) i Mikołaja Krata (nie zrzeszony) w dwóch setach 21:12 i 21:18.
Natomiast w grze pojedynczej po dwóch wygranych pojedynkach w ćwierćfinale Paweł minimalnie przegrał z Bartłomiejem Butkusem z Gdańska(rozstawionemu z nr 2 w turnieju) w trzech setach 21:14, 15:21, 21:14. Ostatecznie w grze pojedynczej Paweł Szach z UKS Dwójka Bytów uplasował się na miejscach od 5 do 8.

Wyniki
Gra podwójna
I miejsce – Paweł Szach z Błażejem Lange MKB Lednik Miastko

Gra pojedyncza
5-8 miejsce – Paweł Szach

Suchedniów – Grand Prix Polski Elity

W dniu 08.09.2018 roku w Suchedniowie (województwo świętokrzyskie) rozegrane zostało Grand Prix Polski Elity w badmintonie. Na ten turniej pojechała bytowianka Aneta Niklas (jest jeszcze zawodniczką w kategorii młodzieżowiec). Głównym celem Anety nie były tylko zdobycie punktów do rankingu PZBad., ale również ogrywanie się ze starszymi zawodniczkami.
Aneta wystąpiła w grze pojedynczej, w której nie zanotowała żadnej wygranej w swojej grupie eliminacyjnej z zawodniczkami z Warszawy i Krakowa zajmując ostatecznie od 9 do 12 miejsca w turnieju.
Natomiast w grze podwójnej Aneta Niklas wraz z partnerką Zuzanna Glijer (MKS Orlicz Suchedniów po dwóch pewnych zwycięstwach w swojej grupie eliminacyjnej awansowały do finału Grand Prix Polski Elity, gdzie zostały zatrzymane przez zawodniczki z UKS Plesbad Pszczyna Kornelię Marczak i Dagmarę Pękałę w dwóch bardzo wyrównanych setach 18:21 i 17:21. Tym samym uplasowały się na II pozycji ze srebrnym medalem w turnieju.