Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Cztery medale młodych badmintonistów z „dwójki”

21 marca 2019
W dniu 17 marca br, do Polanowa (woj. zachodniopomorskie) wybrała się wraz z instruktorem badmintona Magdaleną Tetłak pięcioosobowa ekipa młodych badmintonistów z UKS „Dwójka” Bytów.
W kategorii U11, a więc jedenastoletnich lub młodszych zawodniczek najlepiej wypadła Julia Fabiszewska, która pokonała swoje rywalki zdobywając I miejsce. Jej koleżanka klubowa Natalia Kosmacińska również w tej kategorii uplasowała się na II pozycji ulegając tylko w pojedynku z Julią Fabiszewską.
W kategorii dziewcząt do 13 lat (U13) na trzecim stopniu i zdobywając brązowy medal uplasowała się Mariia Brechko, zaś jej koleżanka klubowa w tej samej kategorii - Zofia Kiżewska uplasowała się na piątej pozycji. W grze podwójnej zgłosiły się tylko dwie pary – Mariia Brechko z Zosią Kiżewską z Bytowa pokonały w dwóch setach parę z Polanowa Karolinę Cznadel i Kingę Pytlińską 21:8 i 21:6 tym samym zdobywając złoty medal w turnieju.
Piątą zawodniczką, która wybrała się do Polanowa była Izabela Szlachetka, która zagrała w grze pojedynczej w kategorii U16 i w gronie tylko 3 zawodniczek przegrywając dwa pojedynki uplasowała się na 3 miejscu. W grze podwójnej zagrała z koleżanką ze Słupska Anią Lange. W tej kategorii zgłosiły się tylko niestety dwie pary. Para bytowsko-słupska przegrała pojedynek o pierwsze miejsce z parą gospodarzy Wiktorią Rutkowską i wiktorią Zblewską w dwóch setach. Zdobywając tym samym srebrny krążek w turnieju.