Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Badminton Yonex Denmark Junior Cup 2016 w Odense

24 października 2016
Trzy bytowskie zawodniczki otrzymały powołanie na zgrupowanie kadry Narodowej Polski i uczestniczyły w dniach od 20-21.10.2016 w turnieju badmintona Yonex Denmark Junior Cup 2016 w Odense. W Sport Parku w Danii wystąpiło ponad 1000 zawodników i zawodniczek z całej Europy.

Po 12 godzinnej podróży autokarem z Wrocławia zawodniczki w kat. junior młodszy Ania Duda i Laura Bujak oraz Weronika Niklas w kat. młodzik, podjęły rywalizację w tym bardzo silnie obsadzonym turnieju, w czwartek w dniu 20.10 w grach pojedynczych. Niestety bytowskie zawodniczki swój turniej zakończyły na pojedynkach grupowych. Ania zagrała z rozstawioną z nr 5 w turnieju Dunką Ann-Sofie Husher Ruus i przegrała ten mecz w dwóch setach 14:21 i 10:21. W drugim meczu podjęła już walkę z drugą zawodniczką z Danii Rikke Madsen ulegając jej nieznacznie w setach do 16 i 19. W trzecim meczu Ania otrzymała walkowera. Laurę natomiast rozlosowano do grupy trzyosobowej i tutaj szczęście jej sprzyjało, gdyż otrzymała walkowera od zawodniczki z Danii i musiała wygrać jedynie pojedynek z zawodniczką z Warszawy Wiktorią Górniak. Niestety sztuka ta się nie powiodła, bo Laura przegrała w dwóch setach.

Podobnie, jak w grze pojedynczej w piątek 21.10.2016r. nasze zawodniczki przegrały swoje mecze w grze podwójnej z parą Duńską i Norweską w dwóch setach. W pierwszym pojedynku spotkały się z parą duńską Carla Mogensen i Sarah Thorsager przegrywając pojedynek 13:21 i 13:21. Natomiast w drugim spotkaniu spotkały się z parą norweską Emma Wåland i Sofia Louis Macsali przegrywając 14:21 i 19:21. Tym samym odpadły z dalszej rywalizacji.

Wyjazd ten, był cenną nauką dla naszych zawodniczek. Wiedzą na jakim miejscu wyszkolenia znajdują się obecnie oraz ile jeszcze pracy należy włożyć, aby dorównać najlepszym w Europie, przede wszystkim badmintonistkom duńskim. Poza emocjami związanymi z turniejem juniorów nasze zawodniczki mogły także kibicować najlepszym zawodnikom w turnieju z cyklu Superseries Denmark Open 2016, a w szczególności Hiszpance Carolinie Marin, mistrzyni świata i olimpijskiej z Rio, która podziękowała polskim zawodnikom za wspaniały doping w ćwierćfinale.

Natomiast w kategorii młodzik nasza reprezentantka Weronika Niklas również odpadła w grze pojedynczej na etapie eliminacji grupowych przegrywając z zawodniczkami z Danii. Natomiast w grze podwójnej z Julią Prokopczuk Weronika Niklas nie dały rady parom z zachodniej Europy.