Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Badminton - Krajowy Turniej w Sianowie

23 sierpnia 2021
Trzech zawodników i cztery medale na początek sezonu badmintonowego.
W dniu 21 sierpnia 2021 w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) odbył się Krajowy Turniej dla Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie.

W sianowskim turnieju udział wzięło 61 zawodników z 4 województw m.in. bardzo silna kadra województwa podkarpackiego, którzy w tym samym czasie przebywali na obozie badmintonowym w Sianowie. Tydzień po wyczerpującym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej na wyjazd i sprawdzenie się w pierwszym turnieju w sezonie 2021/2022 zdecydowało się tylko troje zawodników z UKS „Dwójka” Bytów.

W kategorii junior młodszy wystąpił Sebastian Saldat, który zagrał w trzech grach (pojedynczej, podwójnej i mieszanej) oraz w tych samych grach, ale w kategorii młodzik młodszy wystąpiła Michalina Kurkowska, zaś młodzik młodszy Szymon Sylka wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej.

Cała bytowska trójka badmintonistów przywiozła z Sianowa 4 medale (dwa srebrne i dwa brązowe) oraz cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona na nowy sezon 2021/22. Medale srebrne zdobyli Michalina Kurkowska w grze mieszanej w parze z Przemysławem Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie). O tym medalu zdecydowało zwycięstwo nad parą Matylda Woźniak (UKS Kometa Sianów) i Igor Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin – woj. podkarpackie) w dwóch setach 21:14 i 21:17.

Drugi srebrny medal przypadł bytowiakowi Szymonowi Sylka, który zdobył w grze podwójnej grając w parze z Maciejem Wiorkiem (UKS Kometa Sianów). Para bytowsko – sianowska jedynie przegrała pojedynek o złoty medal z parą Przemysław Drzyzga i Jan Wilczek (obaj MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie) 17:21 i 11:21.

Brązowy krążek przypadł juniorowi młodszemu Sebastianowi Saldat w grze podwójnej, który wystąpił w tym turnieju lekko przeziębiony wraz z partnerem Karolem Kuftą z UKS Kometa Sianów. Para bytowsko – sianowska przegrała dwa pojedynki i jeden wygrała z parą Mateusz Oberzig (UKS Bliza Władysławowo) i Kacprem Szumiałem (PKB Lotka Północy Polanów) w trzech setach 21:18, 17:21 i 21:16.

Jak sam zawodnik Sebastian Saldat powiedział po tym turnieju, iż bardzo jeszcze czuje zmęczenie po 10 dniowym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej, które zakończyło się tydzień przed turniejem w Sianowie, gdzie nie było za dużo czasu na regenerację sił, a w dodatku jeszcze to moje lekkie przeziębienie osłabiło mój organizm, ale bardzo się cieszę, że mogłem się już sprawdzić w turnieju na początku nowego sezonu. Myślę, że po drugim obozie w Człuchowie (22-30.08.2021) dojdę do pełnej dyspozycji i następne moje starty w turniejach będą jeszcze bardziej udane.

Drugi brązowy medal dla klubu i dla siebie w tym turnieju zdobyła ponownie Michalina Kurkowska, tym razem w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik młodszy (U13). Michalina zagrała wspólnie w parze z koleżanką z UKS Kometa Sianów Sofią Semkło. Michalina z Sofią jedynie przegrały z parą rozstawioną z nr 1 w tym turnieju Martą Czajką (UKS Bliza Władysławowo) i Aleksandrą Wasilewską (SKB Suwałki), a zwyciężyły z parą z LUKS Krokus Góralice Hanią Makuchowską i Martyną Sawicką w trzech setach 18:21, 22:20, 21:18. W gronie 7 par dało to brązowy medal dla pary bytowsko – sianowskiej.

Nie powiodło się naszym zawodnikom w grze pojedynczej, gdzie Michalina Kurkowska uplasowała się na miejscu 5-8 w gronie 13 zawodniczek, ale trzeba zaznaczyć iż nasz „Misia” jest o dwa lata młodsza od innych zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Szymon Sylka w grze pojedynczej uplasował się na miejscu od 5 do 6, natomiast junior młodszy Sebastian Saldat w grze pojedynczej miał bardzo silną grupę eliminacyjną, ale uplasował się na miejscu 7-9.

Sebastian Saldat zagrał jeszcze w grze mieszanej, gdzie wraz z boiskową partnerką Patrycją Ulanowską (UKS Olimpionik Lipiany) przegrali swoje dwa pojedynki m.in. z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Emilią Skrzek (Straszęcin) i Karolem Wąsikiem z MKS Stal Nowa Dęba (woj. podkarpackie).

Gra podwójna dziewcząt
Brązowy medal – Michalina Kurkowska z Sofią Semkło (UKS Kometa Sianów)
Gra podwójna chłopców
Srebrny medal – Szymon Sylka z Maciejem Wiorek (UKS Kometa Sianów)
Gra mieszana
Srebrny medal – Michalina Kurkowska z Przemysławem Drzyzga ((MKS Skarbek Gogołów– woj. podkarpackie)