Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Badminton - Grand Prix Słupska

25 stycznia 2019
W dniu 19.01.2019 w Słupsku odbyły się trzecie Grand Prix Słupska w badmintonie dla młodzieży i dla amatorów. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Koszalina, Sławna, Słupska, Bytowa, Gdańska, Gdyni, Władysławowa.
Tym razem w słupskim turnieju udział wzięło czterech zawodników UKS „Dwójka” Bytów oraz trzech amatorów badmintona. Wśród najmłodszych wystąpiła Aleksandra Treder, która nie miała sobie równych w kategorii U11 ogrywając wszystkie swoje rywalki i rywali (kategoria była połączona razem dziewczęta i chłopcy) w dwóch setach zajmując I miejsce.

Ola spróbowała również sił w wyższej kategorii U15, gdzie rozegrała 5 pojedynków, z czego jeden tylko wygrała zajmując 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji. W tej kategorii bezkonkurencyjna była zawodniczka UKS „Dwójka” czternastoletnia Karolina Brzozecka pokonując wszystkie rywalki. Drugą pozycję uzyskała Iza Szlachetka również reprezentantka UKS „Dwójka” Bytów.
W kategorii U15 chłopców na trzecim stopniu podium z trzema wygranymi pojedynkami i jednym przegranym uplasował się Sebastian Saldat z UKS „Dwójka” Bytów.

Wśród amatorów badmintona w Grand Prix Słupska Open najlepiej spisała się Anna Gostomska – Treder, która wśród 8 startujących Pań uplasowała się na II miejscu przegrywając w finale w trzech setach.

Również bardzo dobrze spisała się bytowska amatorska para deblowa Krzysztof Treder i Stanisław Duda plasując się na miejscu V-VI. W grze pojedynczej niestety poszło nieco gorzej, Krzysztof Treder i Stanisław Duda zajęli miejsca w przedziale VIII – XVI.