Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Badminton - FZ Forza Slovak Open 2020 - Trencin, Słowacja

3 marca 2020
W dniach 26-29 lutego br. w miejscowości Trencin na Słowacji odbył się turniej seniorski FZ Forza Slovak Open 2020 z udziałem 318 zawodników z całego świata. Na ten turniej pomimo kontuzji wybrała się już wcześniej zgłoszona Anna Duda z UKS „Dwójka” Bytów, aby spróbować swoich sił ze starszymi zawodniczkami w kategorii seniorskiej.
Ania rozegrała pojedynki w grze pojedynczej i podwójnej ze starszą od siebie partnerką Wiktorią Adamek z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza. Przed turniejem ustaliliśmy z Anią, aby zagrała na maksa w grze podwójnej, gdzie były większe szanse na ogranie swoich rywalek – mówi klubowy trener Jerzy Saldat. Niestety ani w grze pojedynczej, ani w grze podwójnej nasza bytowianka z powodu kontuzji i bólu nogi nie wygrała żadnego pojedynku. W grze pojedynczej w pierwszej rundzie kwalifikacji odpadła grając przeciwko nr 7 Annie Mikhalkovej z Ukrainy. Pojedynek trwał 27 minut, gdzie Ukrainka pokonała bytowiankę Annę Duda 21:14 i 21:14.

W grze podwójnej Ania Duda grała wspólnie z Wiktorią Adamek z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza. W pierwszej rundzie miały teoretycznie słabsze rywalki do pokonania, którymi były Słowaczki Alzbeta Perunska i Lucia Vojtekowa i w tym pojedynku rywalki zorientowały się szybko o kontuzji naszej zawodniczki i większość lotek właśnie były posyłane na Anię Duda. W pierwszym secie była jeszcze walka ze strony Polek, gdzie ten ból nogi Ani jeszcze nie był aż tak dokuczliwy i minimalnie reprezentantki Polski przegrały seta 19:21. W drugim secie to rywalki dyktowały przebieg gry i wykorzystując kontuzję naszej Ani wygrały seta 21:14. Tym samym nasze reprezentantki pożegnały się z turniejem. Ale na pewno zebrały jakieś doświadczenie grając ze starszymi rywalkami. Teraz Anię Dudę czeka dłuższa rehabilitacja, aby wyleczyć kontuzję i najwyżej wystartuje w dwóch lub trzech turniejach w Polsce do majowych Mistrzostw Polski juniorów.

Na zdjęciach 1, 2, 3. na pierwszym planie Anna Duda w grze podwójnej z partnerką z Dąbrowy Górniczej Wiktorią Adamek