Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Urząd Miejski
w Bytowie


Taurogi

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

5-lecie współpracy partnerskiej Bytów-Taurogi

14 lipca 2022
W dniach 8-10 lipca 2022 w Bytowie przebywała delegacja z partnerskiego miasta Taurogi na Litwie.
Goście wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej na zamku w Bytowie. Podczas sesji burmistrz Dovydas Kaminskas wygłosił przemówienie nt. planowanych w najbliższych latach projektach gminy Taurogi. Tamtejsze władze gminy stawiają na odnawialne źródła energii i ochronę przyrody. Warto wspomnieć, że znajduje się tam jedna z największych farm wiatrowych. W tym roku obchodzimy piątą rocznicę współpracy partnerskiej między litewskim miastem Taurogi i Bytowem. Z tej okazji burmistrz Ryszard Sylka podarował drewniany zegar z pamiątkowym grawerem - symbol upływającego czasu.

Podczas pobytu członkowie delegacji zwiedzili najważniejsze atrakcje Bytowa, m.in. most nad Borują, lapidarium, cerkiew św. Jerzego, kościół św. Katarzyny oraz podziwiali węzeł transportu zbiorowego. Wzięli także udział w wydarzeniach kulturalnych podczas obchodów Dni Bytowa. Zaznajomili się z zasadami gry w kaszubską baśkę i byli zachwyceni występami zespołów kaszubskich występujących na rynku. W trakcie pobytu wykonano pamiątkowe zdjęcie przy drogowskazie wskazującym odległości do miast partnerskich.

Litwini byli szczególnie zainteresowani rozwiązaniem stosowania płyt jumbo do tymczasowego utwardzania dróg gruntowych. Po wizycie w terenie uczestnicy udali się na zwiedzanie firmy Drutex S.A.

Podczas czerwcowej wizyty w Taurogach delegacja z Bytowa zwiedzała szkołę podstawową Martyno Mažvydo progimnazija. Teraz pokazano delegatom Szkołę Podstawową nr 2 w Bytowie, gdyż w tym roku planuje się nawiązanie aktywnej współpracy pomiędzy tymi szkołami.

Liczba odwiedzin: 3055
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij