Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Aneta bez medalu

27 kwietnia 2017
W dniach 21–23.04.2017 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w badmintonie dla Juniorów i Młodzieżowców. Klub UKS „Dwójka” Bytów miał swoją przedstawicielkę Anetę Niklas w kategorii juniorek w grze pojedynczej i podwójnej. Na mistrzostwa Aneta Niklas pojechała z szansą wywalczenia choćby jednego medalu, patrząc na jej ostatnie wyniki z przed dwóch tygodni, jakie były podczas Grand Prix Polski w Katowicach, gdzie zdobyła dwa medale.
Niestety mistrzostwa Polski żądzą się swoimi prawami i niestety w grze pojedynczej Aneta musiała pożegnać się z mistrzostwami już po pierwszej swojej grze. W pierwszej rundzie miała wolny los zaś w drugiej rundzie spotkała się ze swoją partnerką od gry podwójnej Aleksandrą Felską z UKS Baranowo. Stawką był awans do ćwierćfinału. Pierwszego seta Aneta przegrała do 19:21, w drugim secie pozbierała się i wygrała 21:16. A więc o wszystkim miał zadecydować trzeci set. Od samego początku trzeciego seta walka była bardzo wyrównana. Żadna z zawodniczek nie mogła sobie wypracować jakiejś znaczącej przewagi i patrząc na tego seta przez cały czas Aneta Niklas prowadziła to dwoma lotkami lub jedną. Przy stanie 20:18 dla naszej zawodniczki, gdzie wystarczyło zdobyć tylko jeden punkt to coś zacięło się w grze Anety i straciła kolejno 4 lotki przegrywając trzeciego seta 20:22 i cały mecz.

Sama Aneta nie mogła uwierzyć po meczu, co się stało, czy myślami już była w ćwierćfinale. Na pewno umiejętności były, a by pokonać rywalkę zabrakło szczęścia lub zgubiła moją zawodniczkę pod koniec trzeciego seta pewność siebie, że już wygrała. Ale nie mogę do końca tego powiedzieć, gdyż ze względów finansowych klubu nie mogłem pojechać wspólnie z zawodniczką na te mistrzostwa, aby w jakiś sposób jej pomóc i po powrocie przeanalizujemy to spotkanie – komentuje trener klubowy Jerzy Saldat.

Natomiast w grze podwójnej, która dawała dużo więcej szansy na zdobycie medalu w tych Mistrzostwach Polski parze bytowsko – baronowskiej Anecie Niklas z Aleksandrą Felską. Aneta z Olą były rozlosowane z numerem 3/4 w tych mistrzostwach. W pierwszej rundzie miały wolny los, natomiast w drugiej rundzie (ćwierćfinał) spotkały się z parą, którą dwa tygodnie temu pokonali w Katowicach 2:0 w setach.
Tym razem para Oliwia Socha (KS Chojnik Jelenia Góra) z Aleksandrą Ptak (KB Vol-Trick Kępno) grały bardziej konsekwentnie i wykorzystywały każdą okazję, aby pokonać Anetę Niklas i Olę Felską.

Pojedynek ten już w pierwszym secie nie ułożył się tak jak powinno być i para bytowsko – baronowska przegrała seta 16:21. To na pewno było zaskoczeniem i nasze zawodniczki musiały odrabiać straty i udało się w drugim secie pokonać rywalki 21:16.

I znów ten trzeci set miał zadecydować o zdobyciu przynajmniej brązowego medalu dla którejś z par. Więcej nerwowości w grze w trzecim secie było widać u Anety i Oli, co wykorzystały rywalki, które szybko odskoczyły na kilka lotek i utrzymywały tą przewagę do samego końca i wygrały trzeciego seta, który dał brązowy medal rywalką 21:14.

Niestety w tym roku Aneta Niklas wraca z Mistrzostw Polski bez medalu. Uważam, że w tym sezonie Aneta była lepiej przygotowana do mistrzostw niż w poprzednich sezonach (gdzie zdobywała medale), ale niestety nie tylko umiejętności są potrzebne na boisku. Mam nadzieję, że Aneta ochłonie z tego wszystkiego po mistrzostwach i dalej będzie sumiennie przygotowywać się do następnych startów. Na pewno te dwie porażki na MP czegoś nauczyły Anetę – mówi Jerzy Saldat.