Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Krajowy Turniej w Polanowie UKS Dwójka Bytów

13 grudnia 2021
W dniu 11.12.2021 r. w Polanowie (woj. zachodniopomorskie) został rozegrany Krajowy Turniej w badmintona dla juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych.
Dla zawodników UKS Dwójka Bytów był to ostatni turniej w tym roku kalendarzowym, aby zdobyć punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona. Do Polanowa wybrało się 7 zawodników z bytowskiego klubu badmintonowego. Turniej ten można uznać za udany, gdyż nasi badmintoniści zdobyli 10 medali (4 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). Po dwa medale dla siebie zdobyli junior młodszy Sebastian Saldat (złoty i srebrny), młodzik młodszy Michalina Kurkowska (złoty i srebrny), Michał Ślepy (złoty i srebrny), Szymon Sylka (złoty i brązowy), młodziczki Aleksandra Treder (złoty i brązowy) oraz po jednym medalu brązowym zdobyły Natalia Kosmacińska i Magdalena Krüger.

W kategorii junior młodszy nasz obecnie jedyny zawodnik w tej kategorii wiekowej Sebastian Saldat zdobył złoty medal w grze mieszanej z partnerką boiskową Natalią Śramą z OTB Lotka Ostrów Wielkopolski wygrywając zdecydowanie i bez żadnych problemów w tym turnieju pokonując min. pary z Władysławowa i Polanowa. 

Widać, iż para Sebastian Saldat i Natalia Śrama z Ostrowa Wlkp., choć jest ich to dopiero trzeci wspólny turniej coraz bardziej rozumieją się na boisku i ich gra może rokować duże nadzieje na awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się wiosną przyszłego roku 2022. Widać, że Sebastian i Natalia Śrama z turnieju na turniej osiągają coraz lepsze wyniki oraz przede wszystkim pewność w siebie na boisku.

Drugi, tym razem srebrny medal Sebastian Saldat zdobył w grze pojedynczej przegrywając jedynie z zawodnikiem rozstawionym z nr 1 w tym turnieju Mateuszem Oberzig z UKS Bliza Władysławowo po bardzo długim (44 minuty) pojedynku, który dostarczył bardzo dużo emocji w trzech setach 21:14, 19:21, i w trzecim secie przegrał na przewagi choć miał już lotkę meczową 20:22. Jak mówi nasz jedyny junior młodszy Sebastian Saldat, nie przejmuje się tą przegraną w Polanowie w grze pojedynczej i jak twierdzi teraz bardziej będzie się skupiał przez najbliższe 1,5 miesiąca na intensywnym treningu siłowym i wytrzymałościowym np. ćwiczenia na dużą ilość lotek, ale też będę ćwiczył te w/w elementy, które potrzebne są w badmintonie poza boiskiem badmintonowym np. na siłowni czy basenie czy bieganiu. Aby tylko pandemia w kraju na to pozwoliła dodaje nasz najlepszy obecnie badmintonista w kategorii junior młodszy Sebastian Saldat.

W kategorii młodzik młodszy dziewcząt złotym medalem w grze podwójnej mogła się cieszyć nasza utalentowana bytowianka Michalina Kurkowska, która zagrała w tym turnieju z partnerką z UKS Kometa Sianów Matyldą Woźniak. Para bytowsko-sianowska pokonała wszystkie swoje rywalki bez żadnych problemów nie tracąc nawet seta. Drugi medal, ale tym razem srebrny Michalina Kurkowska zdobyła w grze pojedynczej, gdzie po pokonaniu wcześniej 4 rywalki dotarła do finału, a tam spotkała się z partnerką z gry podwójnej Matyldą Woźniak z Sianowa. Niestety w tym pojedynku było widać, iż starsza rywalka z Sianowa była dużo silniejsza fizycznie od naszej bytowianki pokonując Michalinę 21:13 i 21:13.

Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj bytowscy badmintoniści w kategorii młodzik młodszy Szymon Sylka i Michał Ślepy wygrywając rywalizację w grze podwójnej pokonując m.in. rozstawionych z nr 1 Adama Fikusa z Władysławowa i Huberta Grubę z Miastka w dwóch setach oraz parę z Polanowa zdobywając dla klubu z Bytowa złoty medal.

Również w grze pojedynczej chłopcy dotarli do strefy medalowej. W finale wystąpił Michał Ślepy przegrywając z Adamem Fikusem z UKS Bliza Władysławowo tym samym zdobył dla siebie srebrny medal oraz Szymon Sylka, który zdobył brązowy medal.

Kolejne dwa medale dla naszego klubu i dla siebie z Polanowa przywiozła młodziczka Aleksandra Treder zdobywając złoty medal w grze podwójnej z Antoniną Wnuk (KS Badminton School Gdynia), gdzie w gronie 6 par i po dwóch zwycięstwach w grupie eliminacyjnej spotkały się w finale z parą o rok straszą z MKB Lednik Miastko Martyną Cybulską i Mileną Bublewicz. Para bytowsko-gdyńska rozegrała bardzo dobry pojedynek pokonując po 35 minutach miastecką parę w dwóch setach 21:17 i na przewagi 25:23.

Drugi medal, brązowy przypadł Aleksandrze Treder w grze pojedynczej, gdzie w półfinale, który decydował o awansie do finału musiała zejść pokonana z boiska badmintonowego po 51 minutach gry z Antoniną Wnuk z KS Badminton School Gdynia. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, jak na ten wiek zawodniczek. Obie zawodniczki zaprezentowały wysokie umiejętności techniczne i taktyczne oraz wytrzymałościowe w tym pojedynku. W trzech setach minimalnie lepsza była gdynianka Antonina Wnuk wygrywając z bytowianką Aleksandrą Treder 17:21, 22:20 i 21:18. Tym samym Oli przypadł brązowy medal.

W gronie 12 zawodniczek w kategorii młodzik wystąpiły Natalia Kosmacińska i Magdalena Krüger, które uplasowały się na miejscach od 5-8. W grze podwójnej para Kosmacińska z Krüger zdobyły brązowy medal w gronie 6 par. 

Bardzo cieszy nas, iż forma niektórych naszych zawodników z turnieju na turniej rośnie, gdzie zdobywają cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona, które na wiosnę będą decydować o zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że spora grupa badmintonistów z naszego Bytowskiego klubu badmintonowego zakwalifikuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Ale żeby to się stało zawodnicy muszą jeszcze mocniej popracować na treningach oraz na obozie zimowym Kadry Wojewódzkiej, który odbędzie się w Wałczu podczas ferii zimowych. Jak również do awansu na Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych trzeba zdobywać jak najwięcej punktów na turniejach, i pierwszym takim dużym sprawdzianem będzie już Grand Prix Polski pod koniec stycznia dla juniorów młodszych i młodzików młodszych oraz na początku lutego Grand Prix Polski dla juniorów i młodzików na który zapewne nasi badmintoniści z UKS Dwójka Bytów się wybiorą. 

A teraz powoli zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, gdzie wszyscy spędzimy go zapewne w gronie rodzinnym, a więc życzymy wszystkim miłośnikom bytowskiego badmintona WESOŁYCH ŚWIĄT - tego życzą zawodnicy i zarząd klubu UKS Dwójka Bytów
 

Liczba odwiedzin: 417
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij