Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Mirosława Hanasko ambasadorką kultury powiatu bytowskiego

24 listopada 2021
Konkurs "Ambasadorki Kultury Pomorza 2021" skierowany był do autorek, artystek i animatorek, które ukończyły 18 lat i zamieszkiwały wsie oraz miasta poniżej 50 tys. mieszkańców położone na terenie województwa pomorskiego, a ich aktywność wzbogacała kulturę regionu. W konkursie mogły wziąć udział kobiety zajmujące się działalnością artystyczną zarówno społecznie, jak i zawodowo.
Mirosława Hanasko z Rabacina została Ambasadorką Kultury w powiecie bytowskim.

Z zawodu nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie. Prowadzi uczniowski zespół teatralno- wokalny “Zorżyna”. Jest także redaktorką ukraińskiego portalu oświatowego w Polsce, konsultantem w międzynarodowej grupie autorskiej ds. podręczników. Mira jest także członkinią KGW “Kul-babki z Rabacina”.

Współpracuje z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym w Wieżycy, gdzie w programie Modra Szkoła pokazujemy piękno kultury kaszubskiej i ukraińskiej. Oprócz działań w zakresie oświaty, wykonuje lalki - motanki, maluje na deskach, pisze felietony, prowadzi warsztaty twórcze i grupę teatralną. Jej misją jest “upiększyć choć kawałek świata… dla drugiego człowieka. Tak więc ciągle szukam i uczę się “ciebie człowieku”... i uczę się dla ciebie. I będę to robić dzień po dniu. Będziemy to robić razem.”

Na stronie www.etnopomorze.pl znajdują się również ciekawostki o powiecie bytowskim.

Liczba odwiedzin: 192
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Zamknij