Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Wydarzenia związane z wręczeniem odznaki

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Przyznano pierwsze Odznaki Honorowe Gminy Bytów

4 maja 2017
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Bytowie w związku z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja była znakomitym momentem do wręczenia dziesięciu zasłużonym Bytowianom Odznaki Honorowej Gminy Bytów.
Tegoroczne obchody Święta Trzeciego Maja rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Katarzyny w Bytowie. Następnie zgromadzeni udali się na zamek, gdzie o godz. 11:00 podczas sesji Rady Miejskiej w sali wystaw czasowych po raz pierwszy nadano Odznaki Honorowe Gminy Bytów.

Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka mówił, że odznaka - oprócz nadania honorowego obywatelstwa - ma być formą podziękowania tym wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju miasta i jego społeczności. Razem z radnymi uznali, że medal nadawany przez Radę Miejską będzie miał odpowiednią rangę i w ten sposób wyrazi wdzięczność wobec tych, którzy mają swój większy wkład na rzecz rozwoju gminy Bytów i jej promocji.

Zaszczytne wyróżnienie otrzymali:
  1. Inga Mach
  2. Wacław Pomorski
  3. Roman Szymański
  4. Maria Cielecka
  5. Leon Gawron
  6. ksiądz Stanisław Roszak
  7. Michał Kapeluch
  8. Irena Kołakowska
  9. Helena Wartel
  10. Maria Prondzińska
Ważnym wydarzeniem tego dnia było także wręczenie odznaki honorowej  "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie otrzymali Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Bytów" oraz Jan Stec.

Więcej zdjęć w galerii.

Liczba odwiedzin: 280
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Pozyskane dotacje
Zamknij