Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Frankenberg


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Frankenberg herb Gmina Bytów nawiązała również przyjacielskie kontakty z miastem Frankenberg - Niemcy, w wyniku których odbyło się kilka wspólnych wizyt na szczeblu władz samorządowych. Dobrze układa się współpraca przy współudziale Heimatkreis Bűtow, czyli związku ludności pochodzącej z byłego powiatu bytowskiego. W wyniku wzajemnych kontaktów władze zaprzyjaźnionych miast doszły do wniosku o konieczności podpisania porozumienia o wzajemnej współpracy, mającej na celu doprowadzenie do rzeczywistej i aktywnej działalności stowarzyszeń i innych organizacji działających na terenie obu miast.

W 2002 roku zapoczątkowano wymianę młodzieży pomiędzy Gimnazjum nr 2 w Bytowie i zaprzyjaźnioną szkołą w Frankenbergu. Wymiana ta ma na celu przeniesienie dobrych wzorców dydaktycznych do szkół zaprzyjaźnionych miast.

Stadtverwaltung Frankenberg (Eder)
Obermarkt 7- 13
35066 Frankenberg (Eder)
Tel: 00 49 6451 505-0
Fax: 0049 6451 505-100
E-Mail: info@frankenberg.de
http://www.frankenberg.de/
Wybierz kryteria fitrowania:
17 października 2016
Gimnazjaliści z Bytowa po raz trzeci wzięli udział w programie wymiany młodzieży między dwoma szkołami – bytowskiego gimnazjum a Burgwaldschule. Współpraca między szkołami zainicjowana została przez ówczesnego dyrektora Kurta Hóhnischa i trwa od 1999 roku.Do Frankenbergu wraz z 24 uczniami, pojechali nauczyciele gimnazjum Alicja Brzeska, Janusz Lenz oraz wicedyrektor Elżbieta Kaczyńska.

17 października 2016
2 czerwca 2007 r. zmarł Alfred Schüschke, wieloletni przewodniczący Heimatkreis Bütow działającego w zaprzyjaźnionym mieście Frankenberg w Niemczech.

17 października 2016
W uroczystościach Jubileuszu 660-lecia Miasta Bytowa mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli miasta Frankenberg (Eder): Christiana Engelhardta - Burmistrza Frankenbergu, Elfi Schmittmann - Radną Rady Miasta oraz Petera Seiberta - Członka Zarządu Związku Partnerskiego.


17 października 2016
Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Bytowie w ramach wymiany młodzieży gościli rówieśników z Frankenbergu. W dniu 19 września zaproszona młodzież spotkała się w sali portretowej Muzeum Zachodnio - Kaszubskiego w Bytowie z Burmistrzem Bytowa. Na spotkaniu tym Burmistrz zapoznał gości z historią miasta, jego walorami turystycznymi, przyrodniczymi, realizowaną ochroną środowiska oraz zadaniami przed jakimi miasto stoi.

17 października 2016
W dniach 26-29 sierpnia 2005 r. delegacja z Bytowa w składzie: burmistrz Stanisław Marmołowski, sekretarz Bogdan Ryś i tłumacz Małgorzata Bargańska na zaproszenie władz miejskich gościła z rewizytą we Frankenbergu. Celem wizyty było uczestniczenie w 23 Spotkaniu Bytowiaków, których los zmusił do opuszczenia ziemi bytowskiej.


17 października 2016
W dniach 4-6 sierpnia 2005 r. mieliśmy zaszczyt gościć Christiana Engelhardt, sprawującego od dwóch lat władzę burmistrza zaprzyjaźnionego z Bytowem miasta Frankenberg. Burmistrz Engelhardt po raz pierwszy odwiedził nasz kraj, a miejscem docelowym jego podróży był Bytów, miasto, z którym wiąże nadzieję na podpisanie porozumienia o współpracy partnerskiej.


17 października 2016
Gimnazjum Nr 2 w Bytowie przebywała w ramach wymiany językowej młodzieży w niemieckim Frankenbergu. Jest to już 3 tego rodzaju wyjazd młodzieży tej szkoły do miasta Frankenberg


Poprzednia strona 1 | 2 | 3 |
Liczba odwiedzin: 3622
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij