Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wygrana deblistek UKS „Dwójka” Bytów na Cyprze

23 kwietnia 2019
Anna Duda i Laura Bujak z UKS „Dwójka” Bytów wzięły udział w turnieju w Nikozji turniej Li-Ning Cyprus Junior 2019, w którym w finale bytowskie wygrały w dwóch setach z zawodniczkami z Cypru 21-13 21-15.
W daleka podróż samolotem wybrały się na Wielkanocny turniej do Nikozji (Cypr) dwie utytułowane i utalentowane juniorki Anna Duda i Laura Bujak, aby w dniach 19 – 21.04.2019 rozegrać pojedynki w grze pojedynczej i podwójnej. W gronie 73 zawodniczek z 16 krajów min. z USA, Niemiec, Danii, Rosji, Israela, Grecji nasze zawodniczki miały za główny cel zdobyć jak najwięcej punktów do klasyfikacji europejskiego oraz światowego rankingu, które będą potrzebne do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata w Kazaniu ( Rosja, 07-13.10.2019) – mówi klubowy trener Jerzy Saldat. Cel udało się osiągnąć w 100 %  w grze podwójnej dziewcząt, które były w tym turnieju rozstawione z nr 1. W pierwszej rundzie dziewczyny otrzymały wolny los, a w kolejnej rundzie zagrały przeciwko parze z Israela Anastasia Bantish i Yuval Pugach pokonując przeciwniczki 21: 9 i 21:7.

W półfinale bytowianki musiały pokonać parę rumuńsko – bułgarską Denisa Stemate i Gergana Pavlova. W Pierwszym secie Ania z Laurą narzuciły swój styl gry i pokonały rywalki 21:14. W drugim secie to rywalki wygrały seta na przewagi 22:20. Trzeci set decydował o tym, która para znajdzie się w Cypryjskim finale w grze podwójnej. Ponownie bardzo skoncentrowane bytowianki rozpoczęły seta od szybkiej gry i zdecydowanych ataków, co przyniosło zwycięstwo w trzecim secie bytowiankom 21:15 i w całym meczu.

W finale bytowianki spotkały się z parą z Cypru Eva Kattritzi i Ioanna Pissi. Pojedynek ten, który był rozgrywany w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych zawodniczki z UKS Dwójka wygrały 21:13 i 21:15.

Jest to ogromny sukces Ani Dudy i Laury Bujak, które wygrały turniej i tym samym sprawiły sobie i najbliższym prezent wielkanocny – mówi zadowolony z sukcesu Jerzy Saldat.

Ania i Laura wystartowały również w pierwszym dniu turnieju w grze pojedynczej.
Ania z Laura podeszły do pojedynków w grze pojedynczej jako dobrą rozgrzewkę przed grą podwójną. W pierwszej rundzie Laura po walce nie pokonała rywalki rozstawionej z nr 3 Grammatoula Sotiriou (Grecja), przegrywając po walce 10:21 i 15:21. Natomiast Ania Duda w pierwszej rundzie po 52 minutach spędzonych na korcie przeciwko zawodniczce z Israela Heli Neiman przegrała pojedynek 13:21, 21:14, 17:21.

Mam nadzieję, że turniej ten dał Ani i Laurze dużo do myślenia jeżeli chodzi o dalszą swoją przyszłość w grze w badmintona i sukcesy przychodzą po ciężkich treningach – mówi trener UKS „Dwójki” Bytów Jerzy Saldat.