Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Frankenberg

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wizyta w partnerskim mieście Frankenberg

17 czerwca 2019
W dniach 7-9 czerwca 2019 r. w niemieckim Frankenbergu przebywała trzyosobowa delegacja z Bytowa, której przewodniczył zastępca burmistrza Bytowa - Mateusz Oszmaniec. Skład delegacji uzupełniali Jerzy Wyczk – Przewodniczący Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Bytowie oraz Leszek Neubauer – architekt miejski.
Gospodarze, jak zwykle, zadbali o interesujący pobyt, tym razem związany z uroczystościami i imprezami towarzyszącymi tzw. Zielonym Świątkom. W programie znalazły się m.in. wielka wystawa zwierząt hodowlanych, zwiedzanie miasta i lokalnego muzeum oraz udział w okolicznościowym nabożeństwie ewangelickim. Szczególne wrażenie pozostawiły uroczystości organizowane przez bractwo strzeleckie w jednej z pobliskich wsi. Gośćmi z Bytowa opiekował się z wielkim oddaniem Rainer Hesse – Przewodniczący Rady Miejskiej.

Było także wiele okazji do spotkania i rozmowy z Burmistrzem Frankenbergu Rüdigerem Hessem. Rozmawiano m.in. nt. poszerzenia współpracy pomiędzy szkołami stopnia podstawowego. Miały miejsce również niezaplanowane, lecz serdeczne spotkania z Polakami zamieszkującymi w Niemczech od wielu lat. Członkowie delegacji wyjeżdżali z gościnnego Frankenbergu z przekonaniem o zasadności i potrzebie dalszego rozwijania kontaktów pomiędzy samorządami i społecznościami obydwu zaprzyjaźnionych miast.
 
Warto przypomnieć, że Bytów i Frankenberg pozostają miastami partnerskimi od 2008 roku. W tym czasie odbyło się już wiele wizyt i spotkań, w których uczestniczyli nie tylko urzędnicy, ale także setki uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Poprzez różnorodne projekty młodzi ludzie poznają się i doświadczają życia codziennego w kraju sąsiada.
 

Liczba odwiedzin: 323
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij