Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wielkanocne gry w Berlinie

23 kwietnia 2019
Do stolicy Niemiec w dniach 19-21. 04.2019 r. wybrał się na turniej Wielkanocny Yonex Junior Cup zawodnik UKS „Dwójka” Bytów Sebastian Saldat. W mocno obsadzonym turnieju wystąpiło ponad 477 zawodników w różnych kategoriach wiekowych głównie z Niemiec, Danii, Czech, Anglii i Wysp Owczych oraz z Polski. Turniej był rozgrywany przez trzy dni na 26 kortach.
Sebastian Saldat wystąpił jedynie w grze pojedynczej, gdyż partner klubowy do gry podwójnej Paweł Szach leczy kontuzję nogi, a partnerka do gry mieszanej z Solca Kujawskiego tym razem nie mogła uczestniczyć w turnieju.
W kategorii U15 (dla urodzonych 2005/2006) do turnieju zgłosiło się w grze pojedynczej 36 zawodników, którzy zostali podzieleni na 13 grup eliminacyjnych. Z każdej grupy do dalszej gry awansowało po dwóch zawodników, gdzie później grali już systemem pucharowym.

Bytowiak Sebastian Saldat został przydzielony do grupy z Czechem Daliborem Smutny i reprezentantem Danii rozstawionym z nr 3 w turnieju Mathiasem Froberg Balle.

W pierwszym pojedynku Sebastian pokonał Czecha w dwóch setach 21:5 i 21:15. W drugim pojedynku grupowym niestety po wielu błędach zawodnika z UKS Dwójka przegrał set 9:21 i 10:21. Pomimo porażki Sebastian Saldat wyszedł z grupy z drugiego miejsca, co dało mu prawo do dalszej gry w turnieju.

W grze o najlepszą szesnastkę w turnieju spotkał się z innym duńskim zawodnikiem Matthiasem Hoedeman Forslund. Taktyka obrana przed meczem wspólnie z trenerem przyniosła efekt w postaci wygranych dwóch setów 21:17 i 21:10. O wejście do najlepszej „ósemki” w turnieju zawodnik z UKS Dwójka musiał powalczyć z zawodnikiem z Niemiec Leandera Pluntke, który po 26 minutach pokonał bytowiaka 21:10 i 21:6. Sebastian Saldat uplasował się w tym turnieju na miejscach od 9 do 16. Szkoda, ze nie mógł zgrać w żadnych grach podwójnych. Ale na pewno zdobyte doświadczenie w takim turnieju międzynarodowym pozostało  – mówi Jerzy Saldat.