Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Frankenberg

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Uczniowie z Frankenbergu z wizytą w Bytowie

19 września 2018
We wtorek, 18 września 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Bytowie odbyło się spotkanie z grupą uczniów z Frankenbergu. W ramach wymiany młodzieży, do Bytowa przyjechało 20 uczniów i 3 opiekunów z Burgwaldschule. Przewidziano dla nich ciekawy program pobytu. Uczestnicy wymiany nocują u rodzin swoich rówieśników, dzięki czemu mają bezpośredni kontakt z językiem polskim.
Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka serdecznie przywitał gości z Frankenbergu, opowiedział o Bytowie oraz o początkach wymiany młodzieży między miastami. Odpowiadał także na pytania, które zadawali uczniowie. Z opowiadań uczniów dowiedzieliśmy się, że kilku uczestników wymiany odwiedziło Bytów już po raz drugi. Michael Kaspar, nauczyciel muzyki, główny organizator przedsięwzięcia ze strony niemieckiej opowiadał o owocnej współpracy oraz zawartych przyjaźniach.
 
Po spotkaniu grupa udała się do Muzeum Zachodniokaszubskiego. W planach mieli także zwiedzanie miasta, wyjazd do Torunia i Łeby, udział w zajęciach szkolnych oraz imprezy integracyjne z udziałem rodzin i nauczycieli. Celem wymiany międzyszkolnej jest integracja młodzieży z Polski i Niemiec. Poprzez różnorodne projekty młodzi ludzie poznają się i doświadczają życia codziennego w kraju sąsiada.

Liczba odwiedzin: 313
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij