Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Frankenberg

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Tydzień europejski we Frankenbergu

10 maja 2022
W dniach 5-8 maja 2022 r. delegacja z Bytowa uczestniczyła w obchodach Tygodnia Europejskiego w partnerskim mieście Frankenberg w Niemczech.
Delegaci złożyli kwiaty na grobie Ernsta Menke - Honorowego Przewodniczącego Stowarzyszenia Partnerstwa. Potem zwiedzili miasto z przewodnikiem i poznali historię jego patrona – Filipa Soldana – niezwykłego rzeźbiarza artysty.

Podczas międzynarodowej konferencji dyskutowano o przyszłości współpracy zagranicznej pomiędzy miastami partnerskimi. Zarząd stowarzyszenia Frankenberg wyraził obawy, że członkowie ich stowarzyszeń starzeją się, a trudno zachęcić młodych do dołączenia. Próbowano wypracować nowe pomysły i dziedziny dalszych relacji. Chcemy uczyć się od siebie i korzystać ze sprawdzonych rozwiązań na różnych płaszczyznach.
 
W tym czasie odbyła się także Minieuropeada – festiwal tańca. Muzyka i taniec, tradycyjne stroje i folklor przyciągnęły do centrum miasta tysiące zwiedzających. Grupa muzyków z Bytowa oraz tancerze grupy Moment of Celtic Energy dokonali otwarcia tego wydarzenia porywającymi do tańca pieśniami. Kapela Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Bytów” ponownie zrobiła furorę, a ich występy nagrodzono gromkimi brawami.

Artykuł w lokalnej gazecie na temat wizyty bytowian.

Liczba odwiedzin: 66
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij