Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Dwójka Bytów w Tczewie - powiększ

Triumfy na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Badmintonie

22 października 2025
Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Badmintonie, które odbyły się w niedzielę, 19 października 2025 r. w Tczewie, okazały się dla klubu UKS Dwójka niezwykle udane, a reprezentanci potwierdzili swoją dominację i wysoki poziom sportowy.
Absolutną bohaterką mistrzostw została Michalina Kurkowska, która w kategorii U15 wywalczyła podwójny tytuł Mistrzyni Województwa Pomorskiego. Złoty medal zdobyła zarówno w grze singlowej, pokazując klasę w grze pojedynczej, jak i w grze deblowej, triumfując w parze z Mają Kosakowską z klubu Badminton Gdańsk.

W tej samej kategorii wiekowej, w grze podwójnej dziewcząt, na podium stanęły również Julia Treder i Mirella Miotk, które po zaciętych pojedynkach wywalczyły zasłużony brązowy medal. Sukcesy klubowe objęły także starszą kategorię: w U17 Szymon Sylka, występując w parze z Hubertem Grubą z MKB Lednik Miastko, zdobył brązowy medal w grze podwójnej chłopców.

W zawodach udział wziął również najmłodszy reprezentant, Marcin Cieśliński, startujący w grze singlowej chłopców U13. Choć Marcin tym razem nie stanął na podium, każdy rozegrany przez niego mecz był cennym doświadczeniem, które z pewnością zaprocentuje w jego dalszym rozwoju sportowym.

Więcej zdjęć na profilu Facebookowym Dwójka Bytów.
 

Liczba odwiedzin: 1477
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góry



Nimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij