Wiadomości sportowe

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Spotkanie z medalistami Mistrzostw Polski w boksie

6 października 2022
W czwartek, 6 października 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Bytowie odbyło się spotkanie z medalistami Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w boksie oraz ich rodzicami.
W dniach 25 września-1 października 2022 r. odbywały się w Bytowie Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie. Bytowski klub GARDA wystawił czterech zawodników, z czego trzech ukończyło Mistrzostwa z medalami.

Złoty medal zdobył Igor Kreft, srebro wywalczył Oliwier Stawski, a brąz Łukasz Adamski. W klasyfikacji drużynowej Klub GARDA zajął 4 miejsce w Polsce, będąc jednocześnie najlepszym klubem w okręgu pomorskim.

W Mistrzostwach rozgrywanych w Bytowie wzięło udział 229 młodych pięściarzy, a kibice mogli zobaczyć 203 pojedynki w 26 kategoriach wagowych.

Burmistrz pogratulował rodzicom zawodników wzorowego wychowania oraz umożliwienia rozwijania talentów swoich dzieci oraz wręczył listy gratulacyjne oraz upominki. Na spotkaniu obecny był także Arkadiusz Żuk - brązowy medalista w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Kadetów w Łomży.