Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Relacja z bytowskiej ligi tenisa o Puchar Burmistrza

30 listopada 2022
Zakończyła się trzecia edycja Bytowskiej Letniej Ligi Tenisowej.
W rozgrywkach, które rozpoczęły się pod koniec czerwca, udział wzięło 14 amatorów tej dyscypliny z Bytowa, Lipusza, Kościerzyny oraz Stężycy. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy rozgrywali mecze systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zainteresowani sami ustalali harmonogram spotkań za pośrednictwem aplikacji tenis4U, dzięki której mogli się skontaktować i ustalić dogodny dla obu stron termin. - Ta aplikacja sprawdziła się już podczas poprzedniej edycji ligi. Niektórzy zawodnicy spotykali się wieczorami, inni rozgrywali swoje mecze przed południem. Wyniki błyskawicznie były przesyłane przez zawodników w odpowiednie miejsce, więc każdy miał podgląd na aktualną sytuację w tabelach - mówi Tomasz Piekarski z Tenis Klubu Bytów, pomysłodawca i koordynator rozgrywek.

Pod koniec października odbyły się półfinały, do których awansowali dwaj najlepsi tenisiści z każdej z grup. Oba mecze rozegrano na boisku wielofunkcyjnym przy dawnym Gimnazjum nr 2 w Bytowie, gdzie zresztą odbywała się większość turniejowych spotkań. Z rywalizacji z powodu kontuzji odpadło dwóch zawodników: Mateusz Jereczek z Lipusza, który miał komplet zwycięstw w grupie oraz zeszłoroczny finalista Łukasz Hering. W pierwszym meczu półfinałowym bytowiak Kuba Zborowski przegrał 2:0 z zawodnikiem ze Stężycy Januszem Chmurzyńskim (4-6,1:6). W drugim Tomasz Piekarski wygrał z zawodnikiem z Kościerzyny Wojciechem Formelą 2:1 (6-2,3-6,6-3).

Decydujący pojedynek odbył się w środę 19.10.2022 r. na korcie wielofunkcyjnym w Bytowie i trwał prawie 3 godziny. W pierwszym secie 6:4 zwyciężył T. Piekarski, w drugim Janusz Chmurzyński wyrównał stan rywalizacji 6:3, a w trzecim wygrał 6:1. Bardzo wyrównany mecz. Większość gemów rozstrzygała się na przewagi. Janusz Chmurzyński nauczyciel w-f, trener piłki nożnej obecnie dyrektor sportowy Raduni Stężyca to typowa „żywa ściana”- żelazna kondycja, biega do każdej piłki i przebija ją na drugą stronę. W pierwszym secie kontrolowałem pojedynek. W drugim secie rywal dopasował się do mojego stylu, zagrał lepiej i wyrównał 6:3. W trzecim secie zabrakło sił, aby zmienić styl i zagrać bardziej agresywnie, ofensywnie jak w pierwszym secie. Brawa dla Janusza był najlepszy w tym roku i wykazał się największym zaangażowaniem i mobilizacją. Dojeżdżał na każdy mecz prawie 40 km. Czekam na rewanż w przyszłym roku - mówi organizator T. Piekarski. Najlepsza czwórka turnieju otrzymała statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Bytów. Rzesza amatorów tenisa ziemnego w Bytowie oraz regionie rośnie, podobnie poziom gry - mówi prezes stowarzyszenia Tenis Klub Bytów T. Piekarski.

Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież na Mikołajkowy Turniej Tenisa, który odbędzie się we wtorek, 6 grudnia 2022 r. na hali sportowej ZSEU.