
Wiadomości sportowe
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Sport
- Wiadomości sportowe
Otwarte Grand Prix Elity w Bieruniu
26 marca 2021
W dniach 20/21 marca 2021 w Bieruniu (woj. śląskie) odbyły się Otwarte Grand Prix Elity. Wśród startujących wystąpiły dwie zawodniczki reprezentujące UKS „Dwójka” Bytów Anna Duda i Aneta Niklas.
W grze pojedynczej kobiet Ania Duda była rozstawiona z nr 1, zaś Aneta Niklas z nr 3. W swojej grupie eliminacyjnej Ania Duda pokonała swoje wszystkie trzy zawodniczki w setach 2:0 kolejno: Justynę Buszewską z AS Victoria Kiełczów (21:13, 21:6), Aleksandrę Sękowską z UKS Baranowo (21:8, 21:13) oraz Zuzannę Jarosz z AZSUŚ Katowice (21:17, 21:19) awansując tym samym do finału turnieju.
Druga nasza zawodniczka Aneta Niklas w swojej grupie eliminacyjnej wygrała pojedynek z Danielą Bielińską reprezentującą UKS Unia Bieruń 21:15 i 21:14. W następnym pojedynku Aneta spotkała się jednak z Jessicą Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) przegrywając pojedynek w dwóch setach 9:21 i 19:21. Tym samym odpadając z turnieju.
W finale Ania Duda spotkała się właśnie z Jessicą Orzechowicz. Pierwszy set był bardzo wyrównany i niestety na przewagi nasza bytowianka przegrała 20:22. W następnych dwóch setach widoczna już była dominacja naszej zawodniczki, która bardzo dobrze kondycyjnie wytrzymała ten turniej i finałowo wygrała w drugim secie 21:15 i trzecim 21:11, tym samym zdobywając złoty medal.
W grze podwójnej tym razem Ania Duda nie wystąpiła ze swoją stałą partnerką klubową Laurą Bujak, którą zatrzymały sprawy rodzinne, tylko z Oliwią Socha z KS Chojnik Jelenia Góra. Po dwóch wygranych pojedynkach o wejście do finału para bytowsko-jeleniogórska spotkała się z parą rozstawioną z nr 1 Julią Pławecką i Darią Zimnol z UKS Plesbad Pszczyna. Cały pojedynek trwał 58 minut i rozegrane zostały trzy sety. Pierwszy set wygrały rywalki 21:12. Drugi set należał do pary Duda/Socha, w którym wygrały 21:16 i w trzecim secie niestety znów wygrały zawodniczki z Pszczyny 21:17 i to one awansowały do finału. Zaś Ani Duda i Oliwi Socha pozostał medal brązowy, zajęły miejsce 3-4.
W grze podwójnej również wystartowała Aneta Niklas, która zagrała wspólnie z Danielą Bielińską z UKS Unia Bieruń i pomimo iż były rozstawione z nr 2 przegrały dwa pojedynki i odpadły z dalszej rywalizacji w turnieju.
Ania Duda jeszcze rozegrała swoją trzecią grę mieszaną wspólnie z Patrykiem Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba). Wygrywając w turnieju jeden pojedynek i jeden przegrywając odpadli z dalszej rywalizacji zajmując miejsca od 5 do 8.
Dla bytowianki był to bardzo dobry sprawdzian przed zbliżającym się turniejem Polish Open 2021 w Gnieźnie w dniach 26-28 marca br., gdzie wystąpi 296 zawodników z ponad 23 krajów z całego świata, a wśród nich będą dwie bytowianki Anna Duda i Laura Bujak. Turniej ten jest zaliczany również jako jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Ale niestety nasz klub nie stać aby jeździć po całej Europie i świecie zdobywając punkty i zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego startujemy w tym jednym turnieju w Polsce, a szkoda, bo można było się sprawdzić z najlepszymi na świecie i tak koszt uczestnictwa w tym turnieju w Polsce jest dla nas ogromny, gdyż ceny za wpisowe jak i również noclegu oraz zrobienie na własną rękę testów na Covid-19, a wszyscy wiemy jak trudno obecnie zdobyć sponsora, gdyż firmy również borykają się z problemami panującymi obecnie na świecie – mówi klubowy trener i prezes UKS Dwójka Bytów Jerzy Saldat.
Wiemy już, że nasze bytowianki dostały się od razu do turnieju głównego w grze podwójnej kobiet, gdyż posiadają na swoim koncie już sporo punktów w klasyfikacji światowego badmintona (BWF) i w pierwszej rundzie zagrają z parą z Estonii Catlyn Kruus i Helis Pajuste.
Zaś w grze pojedynczej nasza Ania Duda, aby dostać się do turnieju głównego będzie musiała dzień wcześniej rozegrać pojedynki eliminacyjne i w pierwszej rundzie trafiła na reprezentantkę Nederland (Holandia) Amy Tan. Jak sama Ania mówiła nam, że jest to zawodniczka mieszkająca od lat w kraju tulipanów, ale ma korzenie chińskie i jest bardzo niska oraz szybka na boisku. Jak będzie zobaczymy za tydzień i trzymamy kciuki za nasze dwie bytowianki i może znalazłby się jakiś sponsor, który chciałby pomóc naszym dziewczętom w występach na arenie Europy to prosimy o kontakt emailem: jsaldat@wp.pl lub telefonicznie do prezesa i trenera 668 38 99 28. Jesteśmy otwarci na jakąkolwiek pomoc w zamian będziemy reklamować firmę na arenie całego kraju i w Europie – mówi Jerzy Saldat.
Wyniki turnieju Otwarte Grand Prix Elity w Bieruniu
Gra pojedynczej kobiet
I miejsce - Anna Duda UKS Dwójka Bytów
IV – VI miejsce – Aneta Niklas UKS Dwójka Bytów
Gra podwójna kobiet
III-IV miejsce – Anna Duda i Oliwia Socha z KS Chojnik Jelenia Góra
V-VI miejsce – Aneta Niklas z Danielą Bielińską z UKS Unia Bieruń
Gra mieszana
V-VIII miejsce – Anna Duda i Patryk Kopeć z MKS Stal Nowa Dęba
Druga nasza zawodniczka Aneta Niklas w swojej grupie eliminacyjnej wygrała pojedynek z Danielą Bielińską reprezentującą UKS Unia Bieruń 21:15 i 21:14. W następnym pojedynku Aneta spotkała się jednak z Jessicą Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) przegrywając pojedynek w dwóch setach 9:21 i 19:21. Tym samym odpadając z turnieju.
W finale Ania Duda spotkała się właśnie z Jessicą Orzechowicz. Pierwszy set był bardzo wyrównany i niestety na przewagi nasza bytowianka przegrała 20:22. W następnych dwóch setach widoczna już była dominacja naszej zawodniczki, która bardzo dobrze kondycyjnie wytrzymała ten turniej i finałowo wygrała w drugim secie 21:15 i trzecim 21:11, tym samym zdobywając złoty medal.
W grze podwójnej tym razem Ania Duda nie wystąpiła ze swoją stałą partnerką klubową Laurą Bujak, którą zatrzymały sprawy rodzinne, tylko z Oliwią Socha z KS Chojnik Jelenia Góra. Po dwóch wygranych pojedynkach o wejście do finału para bytowsko-jeleniogórska spotkała się z parą rozstawioną z nr 1 Julią Pławecką i Darią Zimnol z UKS Plesbad Pszczyna. Cały pojedynek trwał 58 minut i rozegrane zostały trzy sety. Pierwszy set wygrały rywalki 21:12. Drugi set należał do pary Duda/Socha, w którym wygrały 21:16 i w trzecim secie niestety znów wygrały zawodniczki z Pszczyny 21:17 i to one awansowały do finału. Zaś Ani Duda i Oliwi Socha pozostał medal brązowy, zajęły miejsce 3-4.
W grze podwójnej również wystartowała Aneta Niklas, która zagrała wspólnie z Danielą Bielińską z UKS Unia Bieruń i pomimo iż były rozstawione z nr 2 przegrały dwa pojedynki i odpadły z dalszej rywalizacji w turnieju.
Ania Duda jeszcze rozegrała swoją trzecią grę mieszaną wspólnie z Patrykiem Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba). Wygrywając w turnieju jeden pojedynek i jeden przegrywając odpadli z dalszej rywalizacji zajmując miejsca od 5 do 8.
Dla bytowianki był to bardzo dobry sprawdzian przed zbliżającym się turniejem Polish Open 2021 w Gnieźnie w dniach 26-28 marca br., gdzie wystąpi 296 zawodników z ponad 23 krajów z całego świata, a wśród nich będą dwie bytowianki Anna Duda i Laura Bujak. Turniej ten jest zaliczany również jako jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Ale niestety nasz klub nie stać aby jeździć po całej Europie i świecie zdobywając punkty i zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego startujemy w tym jednym turnieju w Polsce, a szkoda, bo można było się sprawdzić z najlepszymi na świecie i tak koszt uczestnictwa w tym turnieju w Polsce jest dla nas ogromny, gdyż ceny za wpisowe jak i również noclegu oraz zrobienie na własną rękę testów na Covid-19, a wszyscy wiemy jak trudno obecnie zdobyć sponsora, gdyż firmy również borykają się z problemami panującymi obecnie na świecie – mówi klubowy trener i prezes UKS Dwójka Bytów Jerzy Saldat.
Wiemy już, że nasze bytowianki dostały się od razu do turnieju głównego w grze podwójnej kobiet, gdyż posiadają na swoim koncie już sporo punktów w klasyfikacji światowego badmintona (BWF) i w pierwszej rundzie zagrają z parą z Estonii Catlyn Kruus i Helis Pajuste.
Zaś w grze pojedynczej nasza Ania Duda, aby dostać się do turnieju głównego będzie musiała dzień wcześniej rozegrać pojedynki eliminacyjne i w pierwszej rundzie trafiła na reprezentantkę Nederland (Holandia) Amy Tan. Jak sama Ania mówiła nam, że jest to zawodniczka mieszkająca od lat w kraju tulipanów, ale ma korzenie chińskie i jest bardzo niska oraz szybka na boisku. Jak będzie zobaczymy za tydzień i trzymamy kciuki za nasze dwie bytowianki i może znalazłby się jakiś sponsor, który chciałby pomóc naszym dziewczętom w występach na arenie Europy to prosimy o kontakt emailem: jsaldat@wp.pl lub telefonicznie do prezesa i trenera 668 38 99 28. Jesteśmy otwarci na jakąkolwiek pomoc w zamian będziemy reklamować firmę na arenie całego kraju i w Europie – mówi Jerzy Saldat.
Wyniki turnieju Otwarte Grand Prix Elity w Bieruniu
Gra pojedynczej kobiet
I miejsce - Anna Duda UKS Dwójka Bytów
IV – VI miejsce – Aneta Niklas UKS Dwójka Bytów
Gra podwójna kobiet
III-IV miejsce – Anna Duda i Oliwia Socha z KS Chojnik Jelenia Góra
V-VI miejsce – Aneta Niklas z Danielą Bielińską z UKS Unia Bieruń
Gra mieszana
V-VIII miejsce – Anna Duda i Patryk Kopeć z MKS Stal Nowa Dęba




















