
Wiadomości sportowe
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Dla mieszkańca
- Sport
- Wiadomości sportowe
Oliwia Stawska Wicemistrzynią Świata MMA
21 października 2025
Oliwia Stawska wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata MMA organizowanych przez United World Wrestling w Serbii.
Polska zawodniczka była jedyną reprezentantką kraju, która stanęła na podium tej globalnej imprezy.
Zawody, które zgromadziły sportowców z całego świata, miały miejsce w Nowym Sadzie w dniach 18-19 października. Oliwia Stawska skutecznie przeszła przez eliminacje, kwalifikując się do walk półfinałowych. Oliwia Stawska wygrała półfinałowy pojedynek. W trakcie tej walki nabawiła się kontuzji nogi wykrocznej. Kontuzja nie wyeliminowała jej jednak z rywalizacji.
W niedzielę, 19 października, Oliwia Stawska wyszła do finałowej walki, mierząc się z reprezentantką USA. Mimo trudności wynikających z urazu, zawodniczka utrzymała wysoki poziom rywalizacji, ostatecznie kończąc turniej z tytułem wicemistrzyni świata.
Serdeczne gratulacje!
Zawody, które zgromadziły sportowców z całego świata, miały miejsce w Nowym Sadzie w dniach 18-19 października. Oliwia Stawska skutecznie przeszła przez eliminacje, kwalifikując się do walk półfinałowych. Oliwia Stawska wygrała półfinałowy pojedynek. W trakcie tej walki nabawiła się kontuzji nogi wykrocznej. Kontuzja nie wyeliminowała jej jednak z rywalizacji.
W niedzielę, 19 października, Oliwia Stawska wyszła do finałowej walki, mierząc się z reprezentantką USA. Mimo trudności wynikających z urazu, zawodniczka utrzymała wysoki poziom rywalizacji, ostatecznie kończąc turniej z tytułem wicemistrzyni świata.
Serdeczne gratulacje!




















