Oficjalny portal Urzędu Gminy w Bytowie

Informacje bieżące

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie

24 marca 2021
Książka powstała z myślą o wprowadzeniu starszego pokolenia krok po kroku w cyfrową, internetową rzeczywistość.
Osoby starsze coraz odważniej sięgają po dobrodziejstwa cyfrowego świata, jednak z uwagi na pandemię wiele osób zostało zmuszonych do np. zakupów przez internet czy do komunikacji z bliskimi przez smartfon. Nie wszyscy się w tym odnaleźli i potrzebują pomocy, niektórzy nadal boją się wielu elektronicznych urządzeń. Właśnie dlatego przygotowany został przewodnik, by pokazać, że każdy może korzystać z internetu. Z pewnością przewodnik okaże się wartościowym źródłem wiedzy dla seniorów, którzy dzięi niemu w bezpieczny sposób rozpoczną swoją przygodę z internetem.

Opracowana przez ekspertów publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Jest napisana prostym językiem, tak aby wszelkiego rodzaju opisy czy instrukcje były zrozumiałe dla osób, które do tej pory rzadko albo w ogóle nie korzystały z sieci. Ponadto, treści są uzupełnione o grafiki - co sprawi, że osobom starszym nie straszna będzie obsługa takich urządzeń jak smartfon, tablet czy laptop.

Poszczególne rozdziały, krok po kroku, wprowadzają w wirtualny świat. Treść pierwszych koncentruje się na genezie internetu oraz sposobie, w jaki można z niego korzystać. Kolejne przedstawiają zasady działania najpopularniejszych urządzeń. Następnie seniorzy dowiadują się, czym różni się internet stacjonarny od mobilnego oraz do czego służy router. W ostatnich rozdziałach „Przewodnika" spory nacisk położony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci.

„Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie" można pobrać bez opłaty ze strony Fundacji Digital Poland pod adresem https://www.digitalpoland.org/publikacle lub bezpośrednio klikając w niniejszy link.

Opinia trenera kompetencji cyfrowych Jacka Prądzińskiego:
Zapoznałem się z podręcznikiem. Jest bardzo dobrze opracowany, przejrzyście i co najważniejsze rozpoczyna się od urządzeń mobilnych, nawet wyjaśniona jest kwestia kart sim. Oprócz treści, wyjaśnień są grafiki, zdjęcia, które dużo ułatwiają, co gwarantuje, że bez pomocy można "przebrnąć" przez problem, np. jak połączyć się z WiFi. Zamieszczenie podręcznika na stronie dedykowanej seniorom to dobry pomysł i jeśli ktoś będzie miał problem będę odsyłał do strony UM, a nawet prowadząc szkolenia (jak minie pandemia) będę z niego korzystał. Dzięki temu i szkolenia i informacja na stronie będą spójne.
 

Liczba odwiedzin: 153
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryNimfa Kompleks Basenowo-RekreacyjnyMUZEUM ZACHODNIOKASZUBSKIE W BYTOWIEBiblioteka Miejska w BytowieStrategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze SłupiWyślij pocztówkęPUP BytówStarostwo Powiatu BytowskiegoWodociągi noweRLGRBIZNES.GOVBPPGrobonetWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Stopka

Zamknij